Na BookGame 2024 w Krakowie atrakcji nie brakowało!

Wczoraj mieliśmy okazję gościć na BookGame 2024 w Krakowie. Po bardzo przyjemnie intensywnym dniu postanowiłem podzielić się naszymi wrażeniami z tej przygody. Trzeba przyznać, że zainteresowanie było ogromne, bowiem im byliśmy bliżej targów, tym więcej ludzi zmierzało w tym samym kierunku. I przyznaję bez momentu zawahania, ludzi było mnóstwo. Strefa gry i wypożyczalnia działały pełną parą. Stolików była potężna ilość, a mimo tego, ciężko było znaleźć kawał blatu, by usiąść wygodnie i rozegrać partię w ulubiony tytuł.

BookGame fani gier grający na hali

Warto zaznaczyć, że na ogromnej przestrzeni mogliśmy znaleźć tytuły zarówno starsze, jak i totalne nowości. Planszówkowi entuzjaści grali w Palec Boży, Na Skrzydłach, a nawet w Golema. Nie brakło też nowości od Rebela, Galakty, oraz Lucky Duck Games. Poza ogromną strefą wyznaczoną do gry, wydawnictwa prezentowały swoje nowości, animując tym samym gry, tłumacząc jednocześnie zasady.

Nasza Księgarnia Gry BookGame

Mieliśmy prapremiery, prezentacje, a wiele gier można było kupić w dobrej cenie. Sami nie wróciliśmy z wydarzenia z pustymi rękoma, zaopatrując się w trzy pudełka puzzli z serii Disney od Schmidta. I choć na zwiedzanie poświęciliśmy cały dzień, to i tak brakło czasu by w pełni nacieszyć się wszystkimi aspektami tego fantastycznego święta.

Dużo wspaniałych prototypów

Na wydarzeniu wydzielona była także strefa prototypów. Przyjrzeliśmy się paru projektom i muszę przyznać, że na nasz rynek zmierza wiele ciekawych produkcji, które bacznie będę obserwować.

Część gier wyglądała zupełnie tak, jakby dosłownie zdjęto je z taśmy produkcyjnej. Innymi słowy: jak na prototyp, były dobrze dopieszczone! Autorzy swoich projektów przygotowali się zatem naprawdę dobrze. I choć chcieliśmy przetestować wszystkie produkcje, nie starczyłoby nam na to czasu, bowiem gier całe mnóstwo, a przestrzeni do zwiedzania jeszcze więcej… Nie zmienia to jednak faktu, że strefa prototypów to miejsce, gdzie zawsze warto się udać. Serdecznie polecam!

Bananowy Magnat, czyli planszówka od bezimiennych twórców

Jeden prototyp przykuł uwagę Agnieszki na tyle mocno, że wprost skradł nam trochę czasu. Choć na wydarzenie udaliśmy się służbowo, przyznaję, oddaliśmy się rozgrywce. Mamy tu jednak okoliczności łagodzące – mało która gra przyciąga uwagę Agnieszki na tyle, by chciała w nią zagrać bez zbędnej dyskusji. Gdy dogoniłem moją kompankę, zanim zauważyłem kosz bananów, miejsce już czekało. I tyle wystarczyło, by skraść moją uwagę. Już wiedziałem, że coś jest na rzeczy.

Autorami tej gry jest trójka przyjaciół. Pewnego dnia Mateusz przyniósł prototyp prototypu do Karoliny i Jarosława. I tak zaczęła się ich dalsza przygoda. Po niemal dwuletnim procesie designu, wielu alfa-testach, mieliśmy okazję podziwiać grę Bananowy Magnat w niecałej okazałości. Jak się dowiedzieliśmy, gra jest już w zaawansowanym stadium. O tym projekcie jednak napiszemy kolejny blogpost. Bowiem jest o czym pisać!

Na BookGame 2024 nie zabrakło wspaniałych ludzi

Wydarzenia z grami planszowymi to przede wszystkim wspaniali ludzie, pasjonaci, znawcy i fani. Wydarzenie to nie miałoby sensu, gdyby nie ogromna fala odwiedzających, ale też nieoceniona obecność wystawców i animatorów.

Smart Flamingo Bookgame 2024

Oczywiście tam, gdzie niezawodny zespół, tam i projekty, które wkrótce pojawią się na polskim rynku. Podczas BookGame 2024 mogliśmy kupić hity z 2023 roku, ale testować także nadchodzące perełki. Jeżeli lubicie łakocie, to na stoisku u Łukasza i Józefa mogliście testować Candy Hunters, czyli Łowców Cukierków. Warto zaznaczyć, że obecnie trwa wspieraczka tej wyjątkowej produkcji. Panów kojarzyć możecie z licznych pokazów AI Space Puzzle. To właśnie Smart Flamingo udowodniło, że nie zawsze wspieraczki idą w parze z opóźnieniami, dostarczając grę długo przed szacowanym czasem. Obecnie abstrakt od Flamingów bez najmniejszego problemu osiągnął szacowany próg minimnalny, a mimo to wspierających przybywa. Kampania crowdfundingowa Candy Hunters potrwa jeszcze 21 dni.

Premiery, prezentacje, nowości, klasyka, promocje!

Wydawcy zadbali też o rozmaite promocje oraz premiery. Prezentowano wiele fenomenalnych produkcji takich jak MLEM, Wielce Imponujące Budowle, , Poszły Konie, Candy Hunters, Orzeszki ze Ścieżki. Na stoisku G3 mieliśmy atrakcyjne promocje na Puzzle, było sporo książek, w tym także coś dla fanów Harry’ego Pottera!

Harry Potter BookGame Kraków 2024

Oczywiście o atrakcjach moglibyśmy pisać jeszcze więcej, ale tak naprawdę to wszystko trzebaby zobaczyć samemu. BookGame 2024 uważamy za udany, z pewnością nie raz jeszcze wpadniemy z odwiedzinami, jeżeli to wydarzenie organizowane będzie za rok.

Autor: Łukasz Małek

Chcesz z nami zagrać?

  • Lubisz gry planszowe lub chcesz je poznać?
  • Szukasz miejsca gdzie mógłbyś zagrać?
  • Chcesz poznać innych pasjonatów planszówek?
  • Nie lubisz czytać instrukcji i chcesz żeby ktoś wytłumaczył Ci zasady?
  • Chcesz bezpłatnie skorzystać z ogromnej biblioteki gier planszowych i poznawać nowości wydawnicze?
  • Chcesz wziąć udział w turniejach z nagrodami?
 
Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań to zapraszamy na nasze spotkania! Przyjdź i zagraj z nami.

podoba ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.