Zapraszamy na III edycję Wielkiego Boju Planszówkowego, który odbędzie się w  21-22 stycznia w Kielcach. Nasza ekipa wyrusza tam w czteroosobowym składzie 🙂

W programie imprezy:

Strefa z grami rodzinnymi i party games
W tej sali nie tylko będziecie mogli wypożyczyć grę ale także nauczyć się zasad. Chętnie pomożemy Wam w przebrnięciu przez co bardziej zawiłe instrukcje gier. Jest to świetne miejsce na pierwszy kontakt ze współczesnymi grami planszowymi. Zapraszamy też grupy zorganizowane ze świetlic i szkół. Poza turniejami pełnymi nagród (organizowanymi przez sklep Gryfik) odbędą się także prezentacje gier wydawnictwa Lucrum Games znanego m.in. z “Przebiegłych Wielbłądów” i “RED 7”.

Strefa dla graczy zaawansowanych
Tutaj prym będą wieść gry złożone i długie. Jeśli jesteś doświadczonym graczem, albo graczem początkującym ale SZUKAJĄCYM WYZWAŃ to nie może Cię tu zabraknąć.
Patronem sali będzie wydawnictwo CUBE, które zaprezentuje swoje gry. A będą to m.in.: “Martwa Zima”, “Magia i Myszy” oraz “Summoners Wars”.

WIELKI TURNIEJ DRUŻYNOWY
To nasz głowny punkt programu. Cztery 4-osobowe drużyny, w 4 kolejnych etapach turnieju zdobywać będą wspólne punkty. Nagrody także będa wspólne: to gry z serii Legacy – Pandemic oraz Seafall. Nagrodzone zostaną wszystkie drużyny.
Patronem Wielkiego Turnieju i sponsorem nagród jest nasz gospodarz, czyli Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Na każdym etapie turnieju będą odbywać się 4 niezależne małe turnieje (drużyna musi oddelegować po jednym graczu do każdego z nich) za które przydzielane będą punkty. Szczegółowe informacje oraz spis tytułów w które będą rozgrywane gry już niebawem. Nie zabraknie na pewno: “Carcassonne”, “Neuroshima Hex”, “Splendor”, “RED 7” czy “Catan’u”.

Warsztaty dla twórców gier
Poprowadzą je dla Was: Marcin Ropka oraz Violetta Kijowska, których możecie pamiętać z Wielkiego Turnieju Planszówkowego na naszej pierwszej edycji W.B.P. Na 2-godzinne warsztaty zapraszamy osoby które chciałby się zająć poważnym projektowaniem gier. Jeśli korzystając z kartonu, drukarki i kleju zrobiłeś już prototyp swojej gry, ale Twoja przygoda z tworzeniem gier nie miała możliwości się dalej rozwinąć to gorąco zapraszamy! Marcin podzieli się z nami swoimi doświadzeniami z pracy w znanym wydawnictwie Portal.

Blok Magic The Gathering
Jako że W.B.P. wypada tydzień po Prerelease dodatku Aether Revolt będzie to świetna okazja by zorganizować duży draft z boosterami z najnowszego dodatku. Organizatorem będzie sklep Wargamer. Planowany start drafta: 22 stycznia o godz 10:00. Proporcja boosterów w drafcie to 2 x Aether Revolt oraz 1 x Kaladesh.

Nocleg dla przyjezdnych zorganizowany będzie w pobliskiej szkole – potrzebować będziecie śpiwora i karimaty!

Czas imprezy:
Sobota, godz. 10:00-20:00
Niedziela, godz. 10:00-18:00

WSTĘP WOLNY!

Zobacz jak było rok temu: Nasza relacja z II Wielkiego Boju.

Szczegóły na stronie http://konwent.wbp.kielce.pl/

Wydarzenia na facebook: www.facebook.com/events/1778609492402639/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.