II wielki bój planszówkowy

Do Kielc wyruszyliśmy wczesnym sobotnim rankiem, żeby stawić się wraz z zabranymi grami na godzinę 10-tą, kiedy to rozpoczynało się całe wydarzenie. Dotarliśmy bez problemów, ale z kilkunastominutowym opóźnieniem. Nie wszyscy miłośnicy gier wpadli na równie szalony pomysł co my i nie zrywali się z łóżek w wolną sobotę, więc czuliśmy się usprawiedliwieni. Pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne. Wojewódzka biblioteka publiczna w Kielcach to spory, pojemny ale jednocześnie niewysoki budynek znajdujący się tuż naprzeciwko stadionu Korony. Nowocześnie i swobodnie.

Organizatorzy zadbali o gości w każdym szczególe: Bardzo bogato wyposażona (ponad 400 gier!) wypożyczalnia, dwie duże sale (rodzinna oraz dla bardziej zaawansowanych graczy), sala prelekcyjna (można było posłuchać m.in. o etapach powstawania gier, oraz  tegorocznych premierach), kilka bardzo ciekawie zorganizowanych turniejów i pokazy gier przedpremierowych. Wejście darmowe, na dodatek kawa, herbata, woda – gratis. Dla osób przyjezdnych zapewniony nawet bezpłatny nocleg. W porównaniu z XXV Pionkiem, nie było aż takiej frekwencji, ale było za to ciepło, wygodnie i równie atrakcyjnie.

DCIM100MEDIA

Z całego wydarzenia najbardziej zapamiętamy emocje jakie towarzyszyły nam podczas turniejów, w których braliśmy udział: najpierw zagraliśmy w grę STEREOTYPKI. Świetna! Gratulujemy twórcom pomysłu i mocno trzymamy kciuki za za jej szybkie wydanie (gra jest kompletna, a twórcy są na etapie szukania wydawcy). I nasza ocena wcale nie jest podyktowana tym, że znaleźliśmy się w finale, a Magda zajęła pierwsze miejsce 😉

20160116_125554

Znaleźliśmy czas żeby pokrążyć trochę między stołami. Obserwowaliśmy reakcje innych graczy, poznaliśmy nowe tytuły. Odwiedziliśmy salę gier rodzinnych by zrelaksować się przy grach mniej wymagających ale sprawiających równie wiele frajdy. Wymienialiśmy uwagi z Darkiem Łukowskim z wydawnictwa G3 oraz członkami Kieleckiej Delegatury IPN. Robiliśmy zdjęcia i filmy (myślę, że uda się z tego zmontować jakiś krótki filmik 😉 )

O 17:07 przystąpiliśmy do kolejnego turnieju. Tym razem zasiedliśmy do RED 7 wydawnictwa Lucrum Games. Tego dnia odbyła się jedna z 77 premier tej krótkiej, ale bardzo wciągającej gry karcianej. Wielkie słowa uznania dla Tomka, który w rewelacyjny sposób promuje ten tytuł. W efekcie do rozgrywek przystąpiło prawie 28 osób, które zostały podzielone na 7 stolików. W tym turnieju nie poszło nam już tak dobrze i odpadliśmy po pierwszej rundzie.

Wieczorem zabraliśmy się wraz z Michałem ze stowarzyszenia Tygiel oraz kilkunastoma innymi osobami do pobliskiej szkoły gdzie mieliśmy zapewniony nocleg. Oczywiście nie poszliśmy od razu spać bo planszówki przyszły razem z nami… Tajemnicze Domostwo całkowicie nas pochłonęło..

Kolejny dzień zapowiadał się równie ciekawie: turnieje w Carcassonne czy Potwory w Tokio oraz PreRelease nowego dodatku Oath of the Gatewatch do kolekcjonerskiej gry karcianej Magic the Gathering. Jednak z uwagi na perspektywę pracy dnia następnego, zostaliśmy w Kielcach tylko do południa.

Generalnie, konwent baaardzo udany i z pewnością wybierzemy się na kolejną edycję. Dziękujemy wszystkim za wspólne granie i za nawiązane kontakty (z osobami z Tygla spotkamy się na Jagaconie!) Do zobaczenia wkrótce przy planszy.

DCIM100MEDIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.