Zimowy konwent organizowany przez stowarzyszenie Avangarda zbiegł się nawiązaniem przez nas długo wyczekiwanej współpracy z wydawnictwem Portal. Niejako na fali tej znajomości weszliśmy w konwent jako animatorzy Portalu. W efekcie od piątku do niedzieli te osoby z naszej grupy, które przybrały czerwone koszulki grały głównie w Obóz Ninja oraz Bohatera do wynajęcia. Dwie świetne, dynamiczne i niesamowicie wciągające gry karciane. Oprócz tego zagraliśmy także w Bongo, Na sprzedaż, Poprzez Wieki oraz Robinsona Cruzoe, Cry Havoc czy Blood Rage. Mieliśmy jeszcze w planach The Others ale nie starczyło czasu… Ci z nas, którzy nie byli animatorami Portalu odwiedzili innych wystawców, brali udział w larpach i sesjach RPG. Urok Zjavy polega na tym, że konwent łączy wszystkich miłośników gier bez prądu. Przez całe wydarzenie przewinęło się ponad 700 osób, ale tak naprawdę games room zapełnił się jedynie w sobotę. Można odnieść wrażenie, że konwent jest bardziej zlotem dobrych znajomych niż imprezą masową. Wystawcy pokazywali swoje nowości oraz prototypy gier, ale często też grali ze sobą nawzajem. Oczywiście początkujących graczy nie brakowało, ale byli w mniejszości do tych, którym nowoczesne gry planszowe są doskonale znane.

Gry, które pokazywaliśmy przypadły do gustu i jednym i drugim. Bohater do wynajęcia jest tytułem, który pozytywnie mnie zaskoczył. Niepozorna karcianka na pierwszy rzut oka jest grą dedukcyjną i w prostym wariancie można nawet tak w nią grać, ale ilość możliwości i interakcji jest naprawdę duża. Gra jest dobrze zbalansowana, dzięki czemu trzyma w napięciu niemal do końca rozgrywki.

Drugą nowością, którą pokazywaliśmy był Obóz Ninja. Tu kluczem do zwycięstwa jest dobra strategia. Teoretycznie. Szyki zawsze bowiem mogą nam pokrzyżować nasi przeciwnicy. Negatywnej interakcji tu nie brakuje. Żeby wygrać, należy jak najszybciej “odciąć” rywalom możliwość poruszania się. W tym elemencie gra bardzo przypomina grę Hej, to moja ryba. Z tym, że Obóz Ninja daje nam dużo więcej możliwości. Przed rozłożeniem gry warto pamiętać o tym, że jest ona stołożerna – do gry potrzebujemy co najmniej metr na metr.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.