GRA LICZBOWA

Szalona gra pełna liczb i emocji!

Wszyscy gracie równocześnie! Wykładacie odpowiednie karty na stół – wygra osoba, która najszybciej wyłoży wszystkie swoje karty. Aby wygrać, przyda się dobra koncentracja, spostrzegawczość i szybkość reakcji.

Gra pomaga młodszym graczom opanować umiejętność dodawania i odejmowania. Nie ma lepszej metody niż nauka przez zabawę!


autor gry: Maureen Hiron
ilustracje: Małgorzata Wójcicka
wiek: 8-110  lat, liczba graczy: 2-4
wydawca: NASZA KSIĘGARNIA
cena: 39,90
premiera gry: 14 kwietnia

gra liczbowa
gra liczbowa

Park Smoków

Kolejną zapowiedzią jest Park Smoków: gra ma się ukazać dopiero w IV kwartale tego roku, ale już teraz zapraszamy was do zerknięcia na zwiastun gry. 

Zadaniem graczy będzie utworzenie na tyle interesującego parku ze smokami, aby zachęcić turystów do jego odwiedzania. Ale wiecie jak to jest ze smokami – jak smoki są głodne to na własną rękę zaczynają szukać przekąsek wśród odwiedzających! Oprócz więc rozbudowy parku i sprowadzania do niego interesujących okazów, będziecie musieli również dbać o to, aby smoki miały dostęp do wystarczającej ilości pożywienia.
 
Za pomocą przeźroczystych kart smoków będziecie „nadbudowywać” miejsca na swojej wyspie. Położenie karty smoka może uruchomić kilka akcji – jeżeli uda Wam się nałożyć smoka na jajo oznacza to, że w parku wykluł się smok i zyskujecie 2 turystów. Jeżeli w parku pojawi się zdenerwowany smok – jego zakrycie jakąkolwiek ikonką innego smoka, jaja czy owcy będzie kosztować gracza utratę jednego z turystów. Po każdym sezonie następuje etap punktacji i karmienia smoków. Gra kończy się po 3 sezonie. Grę wygrywa gracz, którego park przez 3 sezony odwiedzi najwięcej turystów.
 
za: Planszowe Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.