Tytuł: Draconium | Premiera: 28 lutego 2019

Smoki nadchodzą!

Przenieś się do magicznej krainy Draconium i zbierz jak najwięcej smoczych jaj! To dzięki nim stworzysz własną smoczą armię
i weźmiesz udział w wielkim bitewnym starciu. Sprawdź siłę swoich smoków w pojedynku żywiołów ognia, wody, powietrza i ziemi! Czy Twoja armia okaże się wystarczająco potężna, aby odnieść zwycięstwo?

Dynamiczna gra karciana z elementami strategii. Dobieraj karty tak, by uzyskać zestaw smoczych jaj, który wymienisz na smoka konkretnego żywiołu i wartości punktowej. Pamiętaj, im bardziej skomplikowana kombinacja kart, tym silniejszego smoka jesteś w stanie pozyskać. Nie zapominaj o ostatecznej bitwie, którą wygrasz jedynie wtedy, kiedy zdobędziesz najwięcej punktów w jak największej ilości żywiołów.

Autor: Kamil Pruszyński
Ilustracje:
Joanna Jaworska

Wiek: 8+

Liczba graczy: 2

Czas gry: 30-40 min.

Tytuł: Sprytny lisek | Premiera: 28 lutego 2019

Złap liska zanim on złapie twoje kury!

Wraz z innymi graczami wcielcie się w rolę gospodarzy, których spokojne życie zakłóca pojawienie się nieproszonego gościa. Przy pomocy nieustraszonego psa ochroń swoje kaczki, kury, króliki, gęsi i indyki przed rudym lisem!

„Sprytny lisek” to urocza gra karciana dla najmłodszych graczy. Przyjemna i zabawna fabuła, wzbogacona pięknymi ilustracjami zwierząt, stanie się idealną formą wspólnego spędzania czasu z dzieckiem.

Autor: Marcin Kłos, Kacper Kłos
Ilustracje: Justyna Hołubowska-Chrząszczak

Wiek: 4+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 15-20 min.

Tytuł: Morskie głębiny | Premiera: 28 lutego 2019

Zanurz się w morskie głębiny i zostań badaczem wodnego świata! Aby dowiedzieć się, co skrywa ocean, trzeba wykazać się spostrzegawczością
i rewelacyjną pamięcią! Przyda się też dobry refleks – podwodne tajemnice badasz nie tylko Ty. Rozegraj wszystkie mini-gry i zdobądź tytuł najlepszego badacza morskich głębin.

Autor: Urszula Pitura
Ilustracje:
Katarzyna Urbaniak

Wiek: 4+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 10-20 min.

Tytuł: Kosmiczny labirynt | Premiera: 28 lutego 2019

Podbij kosmos!

Zostań astronautą i  przemierz kosmos w poszukiwaniu nowych planet. Jednak bądź ostrożny! Na Twojej drodze mogą pojawić się niebezpieczne asteroidy, które skutecznie pokrzyżują Ci plany.

„Kosmiczny labirynt” to ciekawa gra jednoosobowa (możliwy również wariant dwuosobowy), w której liczy się spostrzegawczość, umiejętność dobrego planowania i zdolność logicznego myślenia. Gracz wciela się w postać astronauty, który musi dotrzeć do jednej z planet. W tym celu przekręca lub przestawia kafelki tak, aby utworzyły drogę, która do niej prowadzi. Jednocześnie należy uważać, na to aby nie stworzyć połączenia między swoim bohaterem a asteroidami, ponieważ wtedy przegrywa.

Gra umożliwia zabawę w różnych wariantach i na różnych poziomach trudności. Dzięki temu każda rozgrywka jest inna!

Autor: Anna Sobich-Kamińska
Ilustracje: Dobrosława Rurańska

Wiek: 6+

Liczba graczy: 1-2

Czas gry: 10-20 min.

Premiery wydawnictwa Zielona Sowa

Tytuł: Śladami Phileasa Fogga| Premiera: kwiecień 2019

Czy odważysz się wyruszyć w podróż dookoła świata? Sławny podróżnik Phileas Fogg pokazał, że jest to możliwe w czasie krótszym, niż 80 dni. Kiedy informacje o jego wyprawie pojawiły się we wszystkich londyńskich gazetach, grupa śmiałków postanowiła ją powtórzyć!

Wcielcie się w rolę podróżników, członków klubu „Reforma” w Londynie, którzy wykorzystując różne środki lokomocji starają się pokonać drogę wiodącą przez morza, oceany i cztery kontynenty! Czas to przecież pieniądz! Dlatego musicie polować na okazje i z rozsądkiem kupować bilety, aby podróżując wyłącznie pierwszą klasą, nie zbankrutować przed dotarciem do celu. Komu uda się powtórzyć wyczyn sławnego podróżnika? Czas wyruszyć śladami Fogga!

Autor: Sławomir Czuba
Ilustracje:
Dorota Wojciechowska-Danek

Wiek: 9+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 45-90 min.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.