Na Kickstarterze wystartowała kampania gry Hard City. Gra inspirowana jest klimatem lat 80-tych oraz filmów klasy B 🙂

Hard City to figurkowa gra planszowa dla od 2 do 5 graczy, w której uczestnicy wcielają się w role odważnych funkcjonariuszy Policji Miasta Hard City. Będą musieli zmierzyć się z hordami mutantów kontrolowanych przez złego Doktora Zero – szalonego naukowca, którego celem jest przejęcie kontroli nad miastem dziś… a jutro nad całym światem! Aby wyjść cało z tego starcia, gracze będą musieli współpracować ze sobą, by uratować jak największą liczbę obywateli miasta. Będą korzystać z unikalnych zdolności ich postaci, aby przeciwstawić się wściekłym atakom żadnych krwi mutantów.

Zostań funkcjonariuszem policji i wkrocz na deszczowe, zalane światłem neonów ulice Hard City. Powstrzymaj geniusza zbrodni zwanego Doktorem Zero, strzelaj do mutantów, ratuj cywili i głośno słuchaj syntezatorowej muzyki płynącej z głośników Twojego Chevroleta. Otrzymasz potężny arsenał broni i ekwipunek, który pozwoli Ci przetrwać do czasu przyjazdu posiłków. Albo wciel się w samego Doktora Zero, wysyłaj na ulice swoich sługusów, walcz z policjantami i w końcu przejmij kontrolę nad metropolią!

Hard City to asymetryczna, półkooperacyjna gra, w której drużyna policjantów gra przeciwko jednemu złoczyńcy. Podejmują oni działania na podstawie systemu punktów akcji, wydając je na ruch, atak, eskortowanie cywili, używanie ekwipunku itp. Po zlikwidowaniu 10 mutantów cała drużyna wchodzi na wyższy poziom, a każdy jej członek otrzymuje nową kartę umiejętności. Doktor Zero gra zupełnie inaczej i używa kart Chaosu, które pozwalają mu przywoływać i poruszać mutantów, atakować oraz wykonywać specjalne akcje, takie jak Złowieszczy Śmiech czy Nadludzka Siła. Gra oparta jest o scenariusze, zwane w niej odcinkami, które tworzą kompletną historię fabularną, a każdy odcinek posiada własne warunki zwycięstwa i różne wersje przygotowania do gry.

 

Aby jeszcze bardziej zwiększyć filmowość rozgrywki, gra posiada specjalny system scen, które przychodzą z pomocą funkcjonariuszom walczącym z mutantami. Każdy odcinek Hard City wyposażony jest w szereg scen, znajdujących się na specjalnym torze i reprezentujących najważniejsze momenty fabuły. Wydarzenia zawarte w każdej scenie mogą zostać aktywowane po spełnieniu przez funkcjonariuszy konkretnych warunków. Można wybrać dowolną scenę znajdującą się dalej na torze niż ta aktywowana ostatnio, ale wybór ten wcale nie jest prosty. Gdy gracze zdecydują się ominąć jakieś wydarzenie i iść dalej, nigdy już do niego nie wrócą!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.