To był dla nas wyjątkowo atrakcyjny weekend z grami planszowymi. Grupa Fani Gier współorganizowała trzy wydarzenia z grami planszowymi:

Największym wydarzeniem było oczywiście to w centrum handlowym Arkadia, gdzie wraz z dziewięcioma wystawcami (Egmont, Granna, FoxGames, Hasbro, Tactic, Rebel, Nasza-Księgarnia, Trefl i HippoCampus) promowaliśmy rozgrywki bez prądu. Wydarzenie było skierowane raczej dla dzieci i młodzieży, nie było trudniejszych tytułów ze względu na ograniczoną liczbę stołów ( każdy wystawca miał do dyspozycji po jednym dużym stole) i charakter imprezy, podczas której wystawcy prezentowali gry, których rozrywka nie zajmowała zbyt wiele czasu. Z pewnością jednak Ci co byli, nie mogli się czuć zawiedzeni – można było zagrać w kilkadziesiąt różnych gier, wziąć udział w jednym z sześciu turniejów z nagrodami, a przy odrobinie szczęścia wygrać grę w loterii. Festiwal trwał od godz 12 do 18 w sobotę i niedzielę.

Piękna pogoda mogła zniechęcić do przyjścia w sobotę do Arkadii. Wielu warszawiaków wybrało się z pewnością na rodzinny piknik “Witaj Lato na Bielanach”, który odbył się przy metrze Słodowiec. Także w tym miejscu można było pograć w planszówki. Mieliśmy tu ze sobą nasze gry rodzinne oraz te wielkoformatowe.

Nie zapomnieliśmy o graczach, którzy lubią dłużej pochylić się nad planszą. W spokojnym klubie na Gibalskiego ( To TU) zorganizowaliśmy spotkanie z eurogrami. Na stołach znalazły się m,in. Santiago, Capital, El Gaucho, Wyspa Skye, Domek, Scythe czy Nowe Pokolenia. 

Tymczasem najbliższe spotkanie już w środę w nowym miejscu na Bemowie – Dwa Jelonki. Spotkanie otwarte, zapraszamy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.