The Lovers

Na rynku pojawiła się nowa gra erotyczna – The Lovers. Jak zwykle w przypadku gier odnoszących się do tematyki fizycznej miłości jest to wciąż obszar w którym większość ludzi nie czuje się swobodnie. Jest to dziedzina na tyle szeroka, że sposób jej ujęcia i przekazania jest skrajnie różny. Często zdarza się, że przekaz erotyki ujęty jest albo w sposób żartobliwy i humorystyczny, albo zbyt… dosadny. 

Jak zaimplementować tę ważną sferę naszego życia w niebanalną rozrywkę? Bez spłycania do żartu bądź przedmiotowej seksualności? 

Przyjrzeliśmy się jak do tego podeszła firma Plazacraft z karcianą grą The Lovers. 

the lovers

Przygotowanie

O co chodzi w samej grze?

Jest to pewnego rodzaju gra rywalizacyjna, ponieważ liczycie punkty i wygrywa ta osoba, która zgromadzi ich najwięcej. Ale oczywiście niczego nie da się osiągnąć bez wsparcia partnera…

Karty w pudełku rozdzielone są na dwie talie, po jednej dla każdego z partnerów, przygotowane są w specjalnie ułożony sposób – Na spodzie talii, na karcie do liczenia punktów, znajduje się informacja, dla kogo talia jest przeznaczona (F – Kobieta, M – Mężczyzna, Master, Slave). Kartę do liczenia punktów należy oddzielić bez podglądania spodu talii.

Zalecane jest, aby poza etapem dociągania kart obydwie talie były przechowywane w miejscu niedostępnym dla graczy.
Gra składa się z 8 tur. Czas jednej tury możecie ustalić w sposób dowolny, zaleca się, aby był to tydzień, ewentualnie dwa. Podczas jednej tury każda z osób będzie miała do wykonania jedną misję.
Karty podzielone są na dwa typy:
karty misji,
karty dodatkowe.
Podczas każdej tury partnerzy ciągną 3 górne karty ze swojej talii – w ten sposób dobiorą oni jedną kartę misji i dwie karty dodatkowe.

Podczas gry będziecie wykonywać misje bądź używać dodatkowych akcji, zdobywając i tracąc w ten sposób punkty. Osoba, która zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa całą grę, a na końcu czeka ją niespodzianka. 

the lovers game
the lovers game

Rozgrywka

Przebieg poszczególnej tury wygląda następująco:
1. Każdy z partnerów losuje ze swojego stosu 3 karty (jedną kartę misji i dwie karty dodatkowe). Partnerzy nie pokazują sobie nawzajem swoich kart.
2. Podczas tury każdy z partnerów ma w obowiązku wykonać swoją misję. W momencie, kiedy to nastąpi, pokazuje on drugiemu partnerowi kartę. Jeśli partnerowi nie uda się wykonać misji podczas jednej tury, to traci on liczbę punktów wskazaną na karcie, a jeśli uda to zyskuje on punkty.
3. Podczas tury każdy z partnerów może zagrać karty dodatkowe (Akcji lub Joker) w sposób oznaczony przez typ oraz rodzaj karty. Kart dodatkowych nie można użyć, jeśli koszt zagrania karty jest wyższy od liczby punktów posiadanej przez osobę zagrywającą. Aby zagrać kartę dodatkową, osoba musi mieć tę kartę przy sobie i pokazać ją partnerowi.
4. Po skończeniu tury (minięciu ustalonego czasu), partnerzy rozpoczynają kolejną turę. Jeśli podczas ustalonego czasu żaden z partnerów nie wykonał misji, tura kończy się dopiero w momencie, kiedy jeden z partnerów jako pierwszy wykona misję – chyba, że oboje zgadzają się na przejście do następnej tury. Nie musicie się ograniczać z misjami i akcjami do zacisza waszego domu – wszystkie karty mogą być zagrane w dowolnym momencie, a ich wykonanie bądź odmowa odpowiednio zmienia liczbę punktów graczy.

the lovers gra erotyczna
the lovers game

Podsumowanie

The Lovers jest wyjątkową grą erotyczną, przeznaczoną tylko dla osób dorosłych. Gra ta jest unikatowa, gdyż rozgrywka, w przeciwieństwie do innych gier, nie jest liczona w minutach lub godzinach, lecz w tygodniach, a nawet miesiącach. 

The Lovers w śmiały sposób ingeruje w wasze życie erotyczne, dodając do niego bardzo dużą dawkę pikanterii. The Lovers dostępna jest w kilku poziomach zaawansowania. Reguły dla każdego poziomu są takie same, natomiast zmieniają się zadania, które macie do wykonania. 

Dostępne i przyszłe poziomy to:
Romantic – poziom początkowy, nastawiony bardziej na romantyczne chwile, delikatne erotyczne igraszki, również troszkę pikantniejsze momenty. Na tym poziomie nie zdarzy się nic, co wybiega poza ogólno przyjęte standardy, aczkolwiek czasami możecie być zaskoczeni. Ten poziom nadaje się znakomicie do ‚Przełamania pierwszych lodów’ lub przypomnienia sobie pierwszych wspólnych randek.
Hardcore – ten poziom polecany jest dla tych, którzy na pewno chcą więcej. Zacznie się tu pojawiać dużo zadań, których możliwe, że nigdy nie usłyszycie w gronie swoich znajomych. Jest to juz szybka jazda bez trzymanki, która w głównej mierze zawiera elementy związane z dominacją. Ten i następny poziom ma dwie wersje: Master & Slave oraz Switch, różnią się one od siebie jedynie specjalnym ułożeniem kart. Karty w opcji Master & Slave ułożone są z podziałem na role, karty Switch są wymieszane.
Pervert – nazwa poziomu mówi sama za siebie. Poziom Pervert przeznaczony jest jedynie dla małej grupy osób, których zahamowania seksualne są na poziomie minimalnym lub w ogóle one nie istnieją. Na tym poziomie większość kart angażuje osoby trzecie do gry

the lovers game plazacraft

Wydawnictwo:

podoba ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.