Strefa Gier na Warszawskim Festiwalu Piwa

Jedyna taka Stolica, jedyny taki Festiwal

Warszawa wygrywa w konkursie European Best Destinations na najbardziej atrakcyjne miejsce turystyczne 2023 roku, stając się automatycznie obowiązkowym kierunkiem turystycznym w Europie. A Warszawski Festiwal Piwa od dawna jest jednym z najważniejszych przystanków na mapie atrakcji zwycięskiej Stolicy. Kto był, już to wie. Kto jeszcze nie wie, natychmiast powinien to sprawdzić. A jest co, bo jak co edycję, na odwiedzających czeka mnóstwo inicjatyw.

 

To już 15. odsłona Warszawskiego Festiwalu Piwa. Poprzednią, 14., jesienią 2022 odwiedziło 17 000 osób. Teraz organizatorzy liczą na jeszcze więcej. I przygotowują jeszcze więcej atrakcji. – Bardzo się cieszymy, że Warszawa została wybrana turystycznym kierunkiem roku 2023 i jesteśmy dumni, że od przeszło dekady dokładamy do tego swoją cegiełkę – mówi Paweł Leszczyński, pomysłodawca i jeden z organizatorów festiwalu.

Co dla fanów planszówek?

Dla gości – nieodpłatnie – na I piętrze dostępne będą flippery i konsole do gier. Wydawnictwo FoxGames stworzy wyjątkową Strefę Gier Planszowych (2 piętro). Na miejscu będzie można przysiąść się do wolnego stolika i zagrać w wybraną planszówkę, której zasady chętnie wytłumaczą animatorzy. Dodatkowo na miejscu będzie można nabyć gry wydawnictwa w atrakcyjnych cenach. 

Coraz więcej osób nigdy nie zaznało przyjemności gry w kapsle na szkolnym podwórku… Dla jednych to nowe doświadczenie, dla innych powrót do nostalgicznego świata dzieciństwa: na festiwalu będziecie mogli spróbować swoich sił z przyjaciółmi! Pojawią się też nowości z arsenału Giga Gier: cornhole, giga chińczyk w naszej wariacji „wyścig” i connect 4. Nasze gry wspaniale komponują się z każdym stylem kraftowego piwa, zapraszamy do zabawy!

Atrakcje!

Twórcy WFP starają się, pożenić „stare” z „nowym”. – Wiemy, że gro odwiedzających festiwal to nasi stali bywalcy. Wśród nich tacy, którzy nie odpuścili żadnej edycji, nawet tej w pandemii i że wybierają nas również dlatego, że dokładnie wiedzą, czego mogą się spodziewać. Mają swoje oczekiwania, przyzwyczajenia i stałe punkty na festiwalowej mapie, a kolejne edycje WFP – jesienną i wiosenną, na twardo wpisują do kalendarza Google – mówi Leszczyński.

 

To między innymi dla tej społeczności na 15. WFP pojawi się kolorowy dwustronny szalik z nadrukiem “jesień z WFP / wiosna z WFP”. „Klubowicze” festiwalowi mogą być spokojni. W marcu na Legii będą wszystkie sprawdzone punkty: Strefa Nowych Browarów na parterze, automaty i piłkarzyki oraz sala warsztatowa na pierwszym piętrze, a w sercu festiwalu, na drugim piętrze, scena z wykładami, planszówki i gry zręcznościowe.

 

Przed wejściem na stadion będzie czekała znana i lubiana fińska sauna ze strefą relaksu i licznymi atrakcjami, które do czasu festiwalu zostaną tajemnicą. Na dworze też, jak zwykle – znajdzie się coś na ząb. Dla każdego, bo 17, jak zwykle wyselekcjonowanych foodtracków zaserwuje dania z różnych stron świata. Na różne podniebienia i na każdy portfel. 

 

Okołofestiwalowe atrakcje

Jednak 15. WFP. to nie tylko browary (i chmiel), ale całe spektrum okołofestiwalowych atrakcji. Koniecznie trzeba je zobaczyć i spróbować – i to dosłownie, bo mowa tu, po pierwsze, o degustacjach, po drugie – o masterclassach (jedne i drugie prowadzone w języku polskim i angielskim), czyli degustacjach połączonych z nauką, jak smakować piwo. 

Część z nich to unikatowe produkty przedpremierowe lub niedostępne w zwykłej sprzedaży. Podobnie jak festiwalowe merche – W tym roku mamy wyjątkowo bogatą i kolorową ofertę, która powstała w ścisłych kolaboracjach z rzemieślnikami, z myślą o ekologii i planecie. To nie gadżety reklamowe z logiem WFP, które zmyje się po pierwszym cyklu w zmywarce, ale produkty najlepszej jakości, pochodzące z materiałów z recyklingu, które posłużą długi czas. 

Tworzymy je nie żeby zarobić, ale z szacunku dla odwiedzających WFP. Chcemy budować z nimi okołofestiwalową społeczność – mówi Leszczyński. Zestawy gadżetów, a w nich, m.in. szalik, nerkę, bidon czy szklankę już dziś można zamawiać w przedsprzedaży na stronie festiwalu.

WFP to ludzie

WFP stawia na ludzi. Rzemieślników i rękodzielników po jednej stronie, świadomych konsumentów po drugiej. – Jesteśmy festiwalem rodzinnym. Stąd planszówki, automaty, gry zręcznościowe. Przy kapslach mogą świetnie bawić się i dorośli, którzy na chwilę wrócą wspomnieniami do lat 90. 80. (i wcześniejszych), jak i ich dzieciaki, które będą miały okazję dowiedzieć się czegoś o przeszłości rodziców – mówi Lassota. Na WFP przychodzą często całe rodziny. Stąd pokój dla rodzica z dzieckiem i otwartość na czworonożnych przyjaciół – nie raz i nie dwa na cele związane właśnie z pomocą zwierzętom szły charytatywne środki zebrane na festiwalu.

Jak widać, Festiwal się rozrasta razem ze swoją społecznością. I zmienia się – tak jak zmienia się stolica. Podobnie jak Warszawa, jest coraz częściej zauważany przez zagraniczne media i zagranicznych turystów i coraz chętniej przez nich odwiedzany. To znajduje odbicie także wśród wystawców – pojawiają się wyjątkowe browary z zagranicy. 

Zmienia się dużo. Nie zmienia się jakość. Nie może. Festiwalowi w sercu zwycięskiej turystycznej destynacji roku po prostu nie wypada być tylko dobrym. Musi być po prostu najlepszy.

WFP w pigułce

– lista wystawców i szczegółowe informacje: https://warszawskifestiwalpiwa.pl https://warsawbeerfestival.com

– aktualności: https://www.facebook.com/warszawskifestiwalpiwa

– bilety do kupienia na stronie festiwalu i na eventim.pl

Organizator

warszawski festiwal piwa

Chcesz z nami zagrać?

  • Lubisz gry planszowe lub chcesz je poznać?
  • Szukasz miejsca gdzie mógłbyś zagrać?
  • Chcesz poznać innych pasjonatów planszówek?
  • Nie lubisz czytać instrukcji i chcesz żeby ktoś wytłumaczył Ci zasady?
  • Chcesz bezpłatnie skorzystać z ogromnej biblioteki gier planszowych i poznawać nowości wydawnicze?
  • Chcesz wziąć udział w turniejach z nagrodami?
 
Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań to zapraszamy na nasze spotkania! Przyjdź i zagraj z nami.

podoba ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.