Stella

Gramy w Dixit?

To pytanie na widok rozkładanych na stole kart z abstrakcyjnymi rysunkami wcale nie było bezzasadne. „Stella” to bowiem nowa młodsza “siostra” Dixita ale jak to bywa w rodzinie – czasem podobieństwa to wręcz przeciwieństwa.
stella
Podobnie jak w “Dixit” tu też możemy ponieść się wyobraźni i poszukiwać w swojej głowie najrozmaitszych skojarzeń. Karty pełne szczegółów (wydaje się że detali jest jeszcze więcej niż w pierwowzorze) pobudzają do przeniesienia się w wymyślone krainy. Tym razem nie musimy jednak gorączkowo szukać najlepszego dla nich określenia, lecz dopasować karty do już podanych nam haseł.
stella

Dla wielu osób ta odwrotność może być łatwiejsza i mniej stresująca. Jednocześnie gra wymaga od nas zastanowienia się nad każdą z piętnastu wyłożonych kart, aby ocenić jak bardzo kojarzy się nam ona z hasłem. Element rywalizacji polega tu na próbie odgadnięcia, które karty mogą wybrać przeciwnicy i jak bardzo opłaca się zaryzykować w określaniu skojarzeń. Czy hasło „pokój” skłoni ich do wybrania kart z pomieszczeniem, czy wybiorą także sceny pojednania? Jak dalece mogę popuścić widzę wyobraźni? Jeśli zaznaczymy zbyt mało wspólnych kart dostaniemy mniej punktów. Jeśli za bardzo poniesie nas wyobraźnia – możemy skończyć z karnymi punktami. Można więc chyba powiedzieć, że jest to nie tylko gra na skojarzenia, lecz również na znajomość psychologiczną naszych współgraczy.

stella
stella
Gra przeznaczona jest dla od trzech do sześciu graczy. Sugerowany wiek to 8 lat, jednak sprawdziliśmy, że nawet pięciolatek, który radzi już sobie z przestrzennym odwzorowaniem układu kart na swojej planszy, może być równoprawnym graczem. A jak wiadomo – wyobraźnia dzieci przenosi nas czasem na inny poziom abstrakcji i potrafi dodatkowo ubarwić rozgrywkę Stella sama w sobie nie potrzebuje ubarwienia – wciąga podobnie jak Dixit i jest doskonałą odskocznią od gier logicznych czy strategicznych. Jeśli ktoś atrakcyjność Dixitu postrzegał przez możliwość wymyślania śmiesznych, abstrakcyjnych itp. haseł niech nie czuje się zawiedziony. Oprócz prawie 200 gotowych haseł zawsze mamy możliwość dodania tych stworzonych przez siebie (są do tego nawet specjalnie przygotowane karty, choć nie są niezbędne). Ponadto karty z rysunkami z obu gier mogą być stosowane wymiennie, co sprawia, że gra może naprawdę długo się nie znudzić.
stella

Recenzja:
Renata Grzeczkowicz

Wydawnictwo

rebel

Chcesz z nami zagrać w Stellę ?

  • Lubisz gry planszowe lub chcesz je poznać?
  • Szukasz miejsca gdzie mógłbyś zagrać?
  • Chcesz poznać innych pasjonatów planszówek?
  • Nie lubisz czytać instrukcji i chcesz żeby ktoś wytłumaczył Ci zasady?
  • Chcesz bezpłatnie skorzystać z ogromnej biblioteki gier planszowych i poznawać nowości wydawnicze?
  • Chcesz wziąć udział w turniejach z nagrodami?
 
Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań to zapraszamy na nasze spotkania! Przyjdź i zagraj z nami.
Gry planszowe warszawa spotkania styczeń 2022

podoba ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.