Terra Mystica (2012)
Autor: Jens Drögemüller, Helge Ostertag
Wydawnictwo: Bard
Ilość graczy: 2-5

W grze Terra Mystica kierujemy losami ras zamieszkujących fantastyczny świat starając się jak najsprawniej rozwijać swoją cywilizację. Każda z ras jest przywiązana do swojego rodzaju terenu, dlatego zdolność przekształcania obszarów w odpowiednie do życia okazała się kluczowa do przetrwania w tym świecie pełnym magii.
Podczas rozgrywki gracze będą wykorzystywać posidane surowce by poszerzać tereny należące do kierowanych przez nich ras, tworzyć coraz większe budowle przynoszące lepsze korzyści oraz starać się o względy kultów (ziemii, ognia, powietrza i wody) by uzyskać więcej bogactw. Poza podstawowymi zasobami każda z ras dysponuje pewną pulą Many, za pomocą której mogą rzucać zaklęcia dające im natychmiastowe zyski. Umiejętne manipulowanie Maną, zarządzanie zasobami, poszerzanie terytorium oraz wykorzystywanie mocnych stron ras, które kontrolujemy, jest niezbędne do osiągnięcia zwycięstwa.
Terra Mystica to strategiczna gra, w której każda podejmowana przez gracza decyzja ma znaczenie. Mnogość dostępnych akcji, konsekwencje jakie za sobą niosą, różnorodność 14 dostępnych ras oraz ich umiejętności, to wszystko powoduje że Terra Mystica regularnie pojawia się u nas na stole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.