Jamaica
Autor: Malcolm Braff, Bruno Cathala, Sébastien Pauchon
Wydawnictwo: REBEL.pl
Liczba Graczy: 2-6

Ahoj marynarze! To już kolejny rok jak stary Henry Morgan organizuje wyścig by wyłonić najlepszego z nas! Komu pierwszemu uda się opłynąć Jamajkę? Kto przytacha najwięcej skrzyń złota? Kto jest prawdziwym wilkiem morskim, a kto zwykłym szczurem lądowym? Zasługujecie, by stawać w szranki z najlepszymi? Udowodnijcie to i do zobaczenia w Port Royal!

Podczas rozgrywki gracze wcielają się w kapitanów pirackich okrętów w wyścigu dokoła tytułowej wyspy Jamajki, będą zbierać złoto, odkopywać skarby i łupić statki przeciwników, by zyskać jak najwięcej rozgłosu. W każdej rundzie gracze będą zagrywać kartę pozwalającą im na wykonanie dwóch działań (akcję dnia i akcję nocy), po czym zaczynając od pierwszego gracza po kolei wykonywać obie akcje. Zebranie żywności, beczek z prochem, złotych monet czy ruch (do przodu bądź do tyłu) to dostępne akcje występujące na kartach w różnych kombinacjach. Dodatkowo, to ile razy wykonamy dane działanie determinowane jest przez przypisane kości do akcji dnia i nocy, którymi rzut wykonuje pierwszy gracz na początku każdej rundy. Gracze podczas rozgrywki będą musieli rozsądnie zarządzać surowcami, by nie zostać wyrzuconymi z portu za brak monet na opłatę, bądź deficyt żywności potrzebnej na wyżywienie załogi na pełnym morzu, gdyż może się okazać że ruch zakończą w innym miejscu niż planowali.

Jamaica jest lekkim, rodzinnym tytułem, który mimo prostoty zasad i losowości pozostawia graczom sporo decyzji do podjęcia. “Pędzić do wyspy z skarbem, czy gracz przede mną mnie wyprzedzi?” “Może skrótem?” “A może po prostu zebrać górę złota i jedzenia na przyszłość?” “Co zrobi kolejny gracz? Przecież nie mam prochu, by się z nim bić!” Intuicyjne zasady, proste w wytłumaczeniu powodują że Jamaica często pojawia się na naszym stole jako gra wprowadzająca nowych graczy do naszego hobby.

[envira-gallery id=”3353″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.