Magic Maze (2017)
Autor: Kasper Lapp
Wydawnictwo: Sit Down
Ilość Graczy: 1-8

Elf, Krasnolud, Mag i Barbarzyńca, prawdziwa mieszanka wybuchowa! Nasi bohaterowie przygotowując się do następnej wyprawy planują obrabować centrum handlowe z niezbędnego dla nich sprzętu. Postanawiają dokonać napadów jednocześnie i jak najszybciej dać nogę do wyjścia zanim ochrona sklepu zorientuje się w sytuacji.
W grze Magic Maze, gracze będą jednocześnie wykonywać akcje by odkrywać nowe kafle centrum handlowego, doprowadzić wszystkich bohaterów do konkretnych sklepów a później odprowadzić ich do wyjść, wszystko w ograniczonym czasie (odliczanym przez klepsydrę). Każdy z uczestników przejmuje kontrolę nad jednym kierunkiem, w jakim może przemieszczać dowolny pionek bohatera oraz umiejętnością specjalną (np. Klaudia może poruszać pionki na zachód oraz używać teleportów natomiast Michał może ruszać się na południe oraz ma możliwość eksplorowania nowych kafli terenu). Wszystko by było bardzo proste gdyby nie to, że czas nagli a komunikacja między graczami jest bardzo ograniczona. Jedyne sposoby na przekazanie informacji współgraczowi, że powinien wykonać jakiś ruch to albo intensywne patrzenie się na tego gracza, bądź “postawienie” przed nim dużego czerwonego pionka. Dodatkowo w pudełku znajdziemy aż 17 wariantów gry dodatkowo modyfikujących poziom trudności.
Magic Maze jest grą, która przebojem wylądowała na naszych stołach. Mieszanka śmiechu, gdy cofamy kolejny bezsensowy ruch innego gracza, irytacji, gdy kolejny raz z trzaskiem ląduje przed nami czerwony pionek oraz radości, gdy uda się chwilę przed końcem czasu powodują że Magic Maze jest tytułem godnym polecenia, który prędko nie powinien się znudzić.

PS: Gra niedługo powinna być bardziej dostępna, gdyż Wydawnictwo Lacerta ma w planach (I kwartał tego roku) polskie wydanie gry. Czekamy z niecierpliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.