Był to dla nas bardzo udany, przełomowy rok. Spotkania w kawiarni Terapeutycznej (byliśmy tam do czerwca 2015) nabrały tempa, zaczęło się pojawiać naprawdę dużo osób. Za każdym razem rozpoczynaliśmy od gier dla kilku graczy ale gdy liczba uczestników się zwiększała przenosiliśmy się do większej sali, gdzie graliśmy w jedną wspólną rozgrywkę. Przeważnie była to Mafia albo Psycholog wraz z różnymi jego odmianami. Graliśmy też w różne Kalambury, Tik-tak bum czy Activity. Taka formuła spotkań sprawiła, że osoby, które przychodziły szybko przestały być anonimowe, zintegrowały się i powiększyły grono Fanów Gier. Gdy zrobiło się wiosennie, zaczęliśmy się spotykać by grać w plenerze. Wtedy najlepiej sprawdzały się gry wielkoformatowe (Mega Jenga) lub te nie wymagające użycia wielu elementów (Czarne Historie, Avalon). Z Kabat przenieśliśmy się na Bielany gdzie w ośrodku kultury Dzika Historia, znajdującym się na ulicy Płatniczej (znajdują się tam piękne zabytkowe latarnie gazowe) spotykaliśmy się w każdy piątek.

[huge_it_gallery id=”7″]

Zorganizowaliśmy też pierwszy Festiwal Gier Planszowych (w klubie Odessa) – odbył się turniej w Trio, były nagrody niespodzianki, dużo przeróżnych gier i nadspodziewane tłumy ludzi. W międzyczasie zaczęliśmy się też spotykać w coworkingu Busy Bee poszerzając zakres terytorialnej działalności o Saską Kępę. Odwiedziliśmy koło gier planszowych K! Respublica, które swoją siedzibę ma w piwnicy przy ulicy Ordynackiej. Po wakacjach zorganizowaliśmy drugi Festiwal Gier dokładając jeszcze jeden turniej (Pędzące żółwie) i kolejne niespodzianki. Czasu na oddech było niewiele bo wkrótce potem byliśmy wystawcami na Stadionie Narodowym podczas największej masowej planszówkowej imprezy (przewinęło się ponad 7,5 tysiąca osób!). Co ciekawe podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy parę gier, których nie miał żaden z pozostałych wystawców.

[huge_it_gallery id=”8″]

W październiku rozpoczęliśmy z kolei cykliczne spotkania w środy w lokalu Groole na Mokotowie (wracamy tam od 13 stycznia!). Jest to miejsce nie tylko oferujące pyszne jedzenie, ale również niezwykle przychylne graczom, posiadające także sporą własną kolekcję gier. Od grudnia można było z nami pograć także na Wilanowie, gdzie w restauracji Kabuki Fusion spotykaliśmy się by pograć nie tylko w gry japońskie (kolejne granie 9 stycznia!) W porozumieniu z dyrektorami podwarszawskich szkół oraz Urzędem Gminy w Czosnowie zaczęliśmy odwiedzać również szkoły i gimnazja. Nasza działalność została zauważona nie tylko przez wydawnictwa, które nie raz nas wsparły grami planszowymi ale także przez media. Artykuły w gazetach i audycje w programach radiowych to nie tylko zaszczyt ale też straszna frajda.

Największym jak na razie zorganizowanym przez nas wydarzeniem w 2015 roku był trzeci Festiwal Gier Planszowych. Zainteresowanie edycją zimową całkowicie przerosło nasze oczekiwania. Klub Odessa pękał w szwach. Odbyły się dwa turnieje. Swoje premiery miały trzy gry wydawnictwa Granna (na wydarzeniu pojawił się Jan Zalewski – autor gry CVlizacje) Rozdaliśmy też kilkanaście nagród i masę gadżetów promocyjnych.Na zakończenie roku odwiedziliśmy XXV Festiwal Pionek, który w tym roku wyjątkowo odbył się w Zabrzu. Tam poznaliśmy mnóstwo fantastycznych osób a także parę interesujących tytułów, które będziemy wam prezentować przy okazji spotkań w 2016 roku.

A jakie mamy plany na następny rok? O tym napiszemy w następnym poście 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.