Noc Muzeów to wydarzenie szczególne. Nie ma chyba drugiego takiego dnia, w którym jest tak wiele różnych imprez związanych z kulturą. Otwarte są muzea, teatry, ośrodki kultury. Pojawia się także mnóstwo różnych dodatkowych przedsięwzięć. My również zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym wielkim święcie kultury. Postaraliśmy się, żeby było to wydarzenie wyjątkowe. Propozycji spotkań z grami planszowymi było wiele, ale nasze wyróżniało się tym, że odbyło się w plenerze.

Dzięki staraniu wielu osób i wsparciu kilku wydawnictw ( Egmont, Granna, G3, Rebel) mogliśmy pochwalić się grami w wielkim formacie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”21″ gal_title=”noc muzeow”]

Gry wielkoformatowe zaczęliśmy rozkładać od godziny 16. Z niepokojem patrzyliśmy w niebo, bo choć pomysł zorganizowania wydarzenia w plenerze był ustalony dużo wcześniej, to na pogodę nie mieliśmy wpływu. Mimo wszystko wystartowaliśmy i stopniowo zaczęli się pojawiać pierwsi chętni. Wkrótce wszystkie nasze wielkoformatowe gry cieszyły się zainteresowaniem. W planszówki o normalnych rozmiarach można było zagrać w przygotowanych na wypadek deszczu namiotach. Cały czas odbywały się mini-turnieje, w których nagrodami były różne gadżety: smycze, torebki, plecaki, kubki ufundowane przez Urząd Dzielnicy Targówek.

Na stołach pojawiły się też gry premierowe. Można było zagrać m.in w dwie nowe edukacyjne nowości od wydawnictwa Granna : Ale Historia oraz Od Helu do Wawelu a także w szybką i zabawną grę od wydawnictwa Egmont: Kiwi, leć nielocie leć.

alehistoriakiwi

W pewnym momencie spadł deszcz. Jak się okazało, nie był jednak na tyle uciążliwy żeby przeszkodzić co poniektórym w graniu 🙂 Uczestnicy zawsze mogli się rozgrzać przy gorącej herbacie i pysznym cieście, którymi częstowano bezpośrednio z herbacianego domku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozgrywki zakończyliśmy o 20. Spotkanie uważamy za udane. Na pewno wkrótce usłyszycie o kolejnych naszych akcjach w plenerze.

Na koniec składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, dzięki którym odbyło się te wydarzenie na czele z Przewodniczącym Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – Krzysztofowi Miszewskiemu, Burmistrzowi Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – Sławomirowi Antonikowi, a także paniom z Wydziału Kultury i Promocji dla Dzielnicy Targówek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.