Jesień to wyjątkowy okres dla różnych wydarzeń i konwentów z grami planszowymi. Ze względu na czas powakacyjny, jest to większa możliwość spotkania miłośników planszówek. Na rynku pojawia się też więcej gier – wiąże się to z promocją nowych tytułów przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia (a wiadomo, że najlepszym prezentem jest gra planszowa). Jest to też okazja do podsumowania roku lub rozstrzygnięcia trwającego przez cały rok turnieju. Rozgrywki finałowe, do których eliminacje trwają przez prawie cały rok w różnych zakątkach Polski zyskują jeszcze bardziej gdy mają godną oprawę. Tak było w przypadku wydarzenia zorganizowanego przez wydawnictwo G3.

Finał Mistrzostw Polski odbył się we Włocławku. W szranki stanęło 50 zawodników (zakwalifikowało się 144). Całe rozgrywki finałowe trwały kilka godzin, ale oprócz Sabotażysty można było zagrać także w inne tytuły wydawnictwa G3. Co godzinę rozgrywane też były różne turnieje. Najbardziej atrakcyjny był ten w Klask, gdzie zgłosiło się 32 graczy. Całe wydarzenie we Włocławku zakończyło się oficjalnym wręczeniem nagród. Zwycięzcą został Szymon Dorota, który jest też mieszkańcem Włocławka. Warto przypomnieć, że zwycięzca poprzedniej edycji także pochodzi z tego miasta. Jeśli dodamy do tego, że osoba, która zajęła drugie miejsce też mieszka we Włocławku to okazuje się, że miasto to jest prawdziwą twierdzą Sabotażystów 😉

Wyjazd do Włocławka wspominamy bardzo miło, przed nami kolejne finały. Najbliższy w Gdańsku, gdzie także wystawiamy swojego reprezentanta w grze Domek (wygrana podczas turnieju Rzuć Kostką).

Tymczasem dowiedzieliśmy się, że w wydawnictwie G3 myślą  o kolejnych eliminacjach Polski. I tym razem może nie skończyć się tylko na Sabotażyście. Co byście powiedzieli na ogólnopolskie mistrzostwa w Klask, Kakao, Wizard, NMBR9 czy Rój?

Galeria Zdjęć:

[envira-gallery id=”3084″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.