Puchar Polski w Catan rozstrzygnięty

W organizowanym przez kantor FlyingAtom Pucharze Polski w grę planszową Osadnicy z Catanu wzięły udział setki osób z całej Polski. Najlepsi z nich spotkali się 22 maja w Warszawie, aby rozegrać finał Pucharu. Walka była zażarta, bo w grę wchodziły sowite nagrody.

100 000 zł do podziału

Pula nagród w Pucharze Polski w Catan wynosiła 100 000 złotych i była rozdzielona między turnieje eliminacyjne oraz warszawski finał. Wizja wysokich wygranych skłoniła do rywalizacji blisko 600 osób, które walczyły o przepustkę do finału w 19 turniejach eliminacyjnych rozegranych w 15 miastach. Rozgrywki największą popularnością cieszyły się w Krakowie, gdzie rozegrano aż 3 turnieje. Stolica Małopolski może więc być nazywana też polską stolicą gier planszowych.

Ostatecznie po miesiącach walki w eliminacjach udało się wyłonic finałową grupę 80 osób, które miały zawalczyć o trofea w wielkim turnieju finałowym.

Wielki finał

22 maja miłośnicy Catana spotkali się w lokalu San Ho i rozpoczęli finałowy pojedynek. Każdy z uczestników miał do rozegrania 3 gry eliminacyjne, po których odbył się półfinały i wielki finał. Emocje były ogromne, a potyczka wyrównana. Zażarta walka trwała o każdy punkt, każdą osadę oraz wybudowaną drogę. Ostatecznie po wielu godzinach zmagań udało się wyłonić zwycięzców. Trzecie miejsce przypadło Maciejowi Henrykowskiemu, drugie miejsce zajął Adrian Jazowski , a wielkim zwycięzcą pierwszej edycji Pucharu Polski w Catana został Lech Olczak. Zwycięzca oprócz pucharu otrzymał nagrodę w wysokości 14 625 zł, co stanowiło 25% puli nagród finału.

catan flying atom

Nikt z Warszawy nie wyjechał jednak z pustymi rękami. Na wszystkich graczy czekały bowiem pamiątkowe koszulki i nagrody pocieszenia w postaci skarpetek, kubków i poduszek z FlyingAtom Shop.

Organizatorzy zadbali też o godną finałową oprawę. Z rozgrywki prowadzona była transmisja, każdy mógł więc śledzić zmagania graczy w czasie rzeczywistym. 

Podczas turnieju testowany był też specjalny, designerski stolik do gry w Catana. Za jego stworzeniem stoi firma Wooden Castle

Catan

Do zobaczenia za rok

Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję Pucharu Polski w Catan. Jeżeli jesteście zainteresowani przeprowadzeniem turniejów eliminacyjnych w swoich miastach to można się z nimi skontaktować wysyłając wiadomość na kontakt@turniejplanszowki.pl. 

Prośba o kontakt tylko osób posiadających własne lub zaprzyjaźnione lokale oraz gotowe grono planszówkowiczów. Przedstawiciele FlyingAtom myślą o rozszerzeniu formuły Pucharu również o inne gry planszowe. 

Chcesz z nami zagrać?

  • Lubisz gry planszowe lub chcesz je poznać?
  • Szukasz miejsca gdzie mógłbyś zagrać?
  • Chcesz poznać innych pasjonatów planszówek?
  • Nie lubisz czytać instrukcji i chcesz żeby ktoś wytłumaczył Ci zasady?
  • Chcesz bezpłatnie skorzystać z ogromnej biblioteki gier planszowych i poznawać nowości wydawnicze?
  • Chcesz wziąć udział w turniejach z nagrodami?
 
Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań to zapraszamy na nasze spotkania! Przyjdź i zagraj z nami.

podoba ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.