przewrotne żabki

Przewrotne żabki

Wydawnictwo Granna wypuściło niedawno małą grę o żabkach. Pudełko przyciąga żywą kolorystyką, więc szybko dobraliśmy się do zawartości. Spodziewaliśmy się lekkiego tytułu przeznaczonego stricte dla dzieci. I chociaż faktycznie w grę mogą zagrać już młodsze dzieci ( wd. Instrukcji 6+) gra bardzo przypadła nam go gustu. Pod względem grywalności jest to tytuł, który można porównać do Pędzących Żółwi.

Jak grać?

Przygotowanie do gry jest bardzo szybkie. Zawartość pudełka to teksturowa plansza, jedna strona instrukcji, 32 kafelki żabek – po 8 w każdym kolorze, 4 kafelki z wężem oraz 4 okrągłe żetony żabek.

Na środku stołu rozkładamy planszę, kafelki żabek tasujemy wraz z kafelkami węży i z zakrytego stosu dobieramy po 3 na gracza. Każdy uczestnik losowo dobiera także jeden z czterech okrągłych żetonów żabek. Resztę odkładamy do pudełka bez podglądania. Możemy przystąpić do gry.

Rozgrywka

Podczas swojej tury gracze będą wykładali po jednej żabce na planszę, wykonywali jej efekt i dobierali z zakrytego stosu kolejną żabkę.

– Żabkę można wyłożyć tylko na dostępne pole. Co to oznacza? Pole jest dostępne gdy nie znajduje się na nim żadnej inny kafelek lub żadna aktywna żabka – czyli widzimy jedynie jej cień.

– Następnie musimy zastosować efekt wyłożonego kafelka. W tym celu sprawdzamy w jaki sposób są na nim ułożone strzałki… i odwracamy wszystkie inne wskazane kafelki, bez względu co się na nich znajduje i ile ich jest. Musimy pamiętać, że gdy przewracamy podwójne kafle to taki flip wykonujemy trzymając kafelki razem a nie każdy osobno.

Oprócz żabek w grze występują jeszcze cztery kafelki węża, który może sporo namieszać. Zagrywając węża możemy bowiem usunąć jedną z aktywnych żabek! Oba kafelki lądują w pudełku i nie będą już używane w grze.

Koniec gry następuje natychmiast gdy wyczerpie się stos kafelków lub na planszy zostanie odkrytych 16 kafelków żabek.

Podsumowanie

Uwielbiamy takie tytuły, które mają w sobie to coś. A Przewrotne żabki zdecydowanie to mają. Cała zabawa polega tu na poszukiwaniu koloru innych graczy, blefowaniu lub stosowaniu podwójnego blefu. Musimy przy tym pamiętać jakie żabki kryją się pod innymi żabkami, i wymyślić jak układać żabki w swoim kolorze aby finalnie było ich najwięcej. Gra się bardzo szybko, dzięki czemu można rozegrać kilka partii z rzędu a każda rozgrywka trzyma w napięciu dosłownie do ostatniego kafelka, który nie rzadko okazuje się tym decydującym.  

Zawartość pudełka:

36 kwadratowych kafelków
4 okrągłe żetony Żabek
plansza do gry
instrukcja

przewrotne żabki-granna
przewrotne żabki
przewrotne żabki

Za egzemplarz gry do recenzji dziękujemy wydawnictwu Granna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.