W Porcie Gdańsk jeszcze nigdy nie było tak ruchliwie, jak dziś! Dziesiątki statków zawijają właśnie do nabrzeży, a długie ramiona żurawi portowych puszczone zostały w ruch wysoko nad ziemią. W największym polskim porcie zaczyna się kolejny pracowity dzień. Dokerzy uwijają się w pocie czoła,by jak najszybciej przeładować oczekujące na statkach towary.

Port Gdańsk jedna z największych spółek państwowych, jednocześnie jeden z ważniejszych morskich węzłów komunikacyjnych dziś doczekał się swojej własnej gry planszowej. 18 grudnia 2018 odbywa się premiera nowej gry Violii Kijowskiej i Marcina Ropki, której tematem jest właśnie największy polski port. 

W grze planszowej „Port Gdańsk” wcielasz się w firmę obsługującą Port. Twoim zadaniem będzie rozładunek i załadunek towarów, by jak najszybciej znalazły się w określonych magazynach lub środkach transportu. Nie zapomnij jednak o zatrudnianiu pracowników i obsłudze czekających statków pasażerskich. Dzięki nim zdobędziesz przewagę nad depczącą po piętach konkurencją i zwiększysz swoją szansę na wygraną. Spiesz się, pierwsze statki właśnie dobijają do nabrzeży!

Rozgrywka w PortGdańsk składa się z serii tur graczy. W swojej turze rzucasz kośćmi, byokreślić akcje, jakie będziesz mógł wykonać. Dostępne akcje na kościach to:załadunek, ruch, rekrutacja.

Przed lub po wykonaniu akcji na kościach możesz także wykonać akcje dodatkowe:

Zdobywaj towary, zapełniaj magazyny Portu, realizując cenne zlecenia i wysyłaj pracowników do obsługi statków pasażerskich!

koooooostki
karty portu
karty statków
plansza gracza
plansza portu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.