W Porcie Gdańsk jeszcze nigdy nie było tak ruchliwie, jak dziś! Dziesiątki statków zawijają właśnie do nabrzeży, a długie ramiona żurawi portowych puszczone zostały w ruch wysoko nad ziemią. W największym polskim porcie zaczyna się kolejny pracowity dzień. Dokerzy uwijają się w pocie czoła,by jak najszybciej przeładować oczekujące na statkach towary.

Port Gdańsk jedna z największych spółek państwowych, jednocześnie jeden z ważniejszych morskich węzłów komunikacyjnych dziś doczekał się swojej własnej gry planszowej. 18 grudnia 2018 odbywa się premiera nowej gry Violii Kijowskiej i Marcina Ropki, której tematem jest właśnie największy polski port. 

W grze planszowej „Port Gdańsk” wcielasz się w firmę obsługującą Port. Twoim zadaniem będzie rozładunek i załadunek towarów, by jak najszybciej znalazły się w określonych magazynach lub środkach transportu. Nie zapomnij jednak o zatrudnianiu pracowników i obsłudze czekających statków pasażerskich. Dzięki nim zdobędziesz przewagę nad depczącą po piętach konkurencją i zwiększysz swoją szansę na wygraną. Spiesz się, pierwsze statki właśnie dobijają do nabrzeży!

Rozgrywka w PortGdańsk składa się z serii tur graczy. W swojej turze rzucasz kośćmi, byokreślić akcje, jakie będziesz mógł wykonać. Dostępne akcje na kościach to:załadunek, ruch, rekrutacja.

Przed lub po wykonaniu akcji na kościach możesz także wykonać akcje dodatkowe:

Zdobywaj towary, zapełniaj magazyny Portu, realizując cenne zlecenia i wysyłaj pracowników do obsługi statków pasażerskich!

koooooostki
karty portu
karty statków
plansza gracza
plansza portu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.