Na mapie Warszawy pojawiło się nowe miejsce przyjazne sąsiadom. Klub przy ul. Młynarskiej 35a otwiera się na inicjatywy mieszkańców, tworząc przy tym własną ofertę programową. Otwarcie było naprawdę porządne, bo aż trzydniowe! Na zakończenie wielkiego otwarcia przybyliśmy także my, z naszymi grami planszowymi. A trzeba dodać, że trafić nie jest aż tak łatwo, bo miejsce jest trochę ukryte. Najpierw trzeba wejść w osiedle a następnie w bramę, w której znajdują się drzwi do ośrodka. Jednak gdy już znaleźliśmy się wewnątrz od razu poczuliśmy wyjątkowo przyjazną aurę. Organizatorzy zapewnili nam nie tylko świetne warunki do grania, ale także słodki poczęstunek. Myślę, że każdy kto przyszedł był zadowolony. A przyszły osoby w różnym wieku – zarówno emeryci jak i najmłodsi gracze. Dzięki takiemu zróżnicowaniu wiekowemu potwierdziła się reguła, że planszówki potrafią łączyć ludzi 🙂    

DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA

 

 

Relacja i galeria zdjęć w “Naszym mieście”:

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/parapetowka-w-klubie-na-mlynarskiej-nowe-miejsce-na,3661950,artgal,t,id,tm.html

 

Program imprezy:


Działalność rozpoczynamy zapoznawczą parapetówką. Będziemy trenować się w kreatywnym pisaniu, grać na interaktywnym obrazie, odkrywać historię Woli, budować miasto z klocków i integrować się przy grach towarzyskich. Przyjdź i twórz to miejsce razem z nami.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: mlynarska@wck-wola.pl, tel.: 22 631 30 51

Jak do nas trafić? O tak: https://goo.gl/4ZkwBg

PROGRAM WEEKENDU OTWARCIA:

♥ 26 LUTEGO (PIĄTEK)

☛ 17:00-20:00 Loesje Poland – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych (część I).
Zabawy z językiem, poszukiwanie nowych znaczeń w utartych hasłach i wyrażanie własnych myśli za pomocą sloganów.

♥ 27 LUTEGO (SOBOTA)

☛ 9:00 – 12:00 Loesje Poland – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych (część II).
Zabawy z językiem, poszukiwanie nowych znaczeń w utartych hasłach i wyrażanie własnych myśli za pomocą sloganów.

☛ 10:00 – 12:00 Co nas kręci na Woli? Młynów i jego wiatraki – warsztaty architektoniczne „MiastoKlocki”. Spróbujemy odtworzyć ruchliwy klimat dzielnicy z początków XIX w., budując miasto, a w nim młyny! Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 6-12 lat.

☛ 10:00 – 13:00 Śniadanie po sąsiedzku – przynieś coś dobrego na wspólny stół i zjedz śniadanie razem z nami. Przy okazji opowiemy o nowym klubie i zachęcimy do zgłaszania własnych pomysłów na działania.

☛ 13:00 – 14:00 Siła pasji – występ pasjonatów poezji, gry na pianinie i śpiewu w wykonaniu Andrzeja Kowalczyka (didżej, prowadzący Dancingi Międzypokoleniowe) Wandy Trentowskiej (amatorka śpiewu obdarzona niskim, ciepłym głosem) Maria Sołtan-Dobrzyńska (pełna pasji miłośniczka śpiewu i poezji, prowadzi grupę Wędrowniczki), Mirosław Zygmunt i Marek Jaszczur (wolni i niezależni amatorzy działań teatralnych).

☛ 16:00 – 18:00 WYDARZENIE SPECJALNE:
Wernisaż interaktywnej dźwiękowej instalacji Dotyk i Prąd.
Koncert improwizowany w wykonaniu Sean’a Palmera (aktor, wokalista, założyciel Chor eksperymentalny Gre Badanie), Pawła Szamburskiego (klarnecista, improwizator, współzałożyciel wydawnictwa muzycznego Lado ABC, członek duetu SzaZa) i Patryka Zakrockiego (skrzypek, improwizator, współtwórca GABINET MASAŻU UCHA WEWNĘTRZNEGO, członek duetu SzaZa).

♥ 28 LUTEGO (NIEDZIELA)

☛ 10:00 – 12:00 Wola w Ruch – tworzenie animacji poklatkowej zainspirowanej starym zdjęciem Młynowa. Podczas warsztatu stworzymy krótką filmową opowieść, łączącą przeszłość, teraźniejszość i wyobraźnię uczestników. Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 6-10 lat.

☛ 12:00 – 13:30 Spotkanie z historią Młynowa.
Zagłębimy się w przeszłość dzielnicy – wolne elekcje (pomnik), prześledzimy rozwój regionu (od terenów rolniczych i ogrodniczych po rozwój przemysłu), cmentarze ewangelickie i ważne przedwojenne obiekty Młynowa, opowiemy o etymologii nazw ulic i regionu.
Wykład poprowadzi Patrycja Jastrzębska (historyk sztuki, pomysłodawczyni Tu było, tu stało i prezeska Masław Stowarzyszenie)

☛ 13:30 – 17:00 Popołudnie z grami dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów, które poprowadzi grupa FANI GIER https://fanigier.net/
Niebanalna rozrywka przy grach familijnych, logicznych, strategicznych, ekonomicznych i towarzyskich. Będzie również możliwość nauki gry w brydża.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/123674118022495/

12764504_1034521466594221_7761505790996612324_o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.