SERIA „ZAGRAJMY, MAMO”!

Wydawanej od 1951 rok serii książek „Poczytaj mi, mamo” nie trzeba nikomu przedstawiać. Zapewne wszyscy rodzice doskonale znają jej charakterystyczne logo. Już niedługo rodzice i dzieci będą mieli okazję poznać gry nawiązujące do tej kultowej serii! We wrześniu pojawią się dwie gry z serii „Zagrajmy, mamo”.
W ramach serii „Zagrajmy, mamo” wydawane będą wartościowe gry wspierające rozwój dzieci. opracowane zostały przez zagranicznych autorów i zdobyły popularność w wielu krajach.
„Krówka w kuchni” to gra niemieckiej autorki Anji Wrede, specjalizującej się w dziecięcych grach edukacyjnych. Natomiast autorem gry „Myszki w ogrodzie” jest Jacques Zeimet, znany na całym świecie twórca gier pochodzący z Luksemburga. Gra była nagradzana w Japonii, Norwegii oraz dwukrotnie w Niemczech.

Krówka w Kuchni

Pierwsze zaskoczenie czeka dzieci i rodziców zaraz po otwarciu pudełka. Znajdą w nim bowiem drewnianą łyżkę kucharską! Fabularnie gra przenosi nas do kuchni, gdzie mali gracze pomagają przyrządzać potrawy.
Rodzice zaskoczeni będą również samą rozgrywką, ponieważ wielu z nich nie spodziewa się, że gra na spostrzegawczość może równocześnie uczyć dzieci sylab. A właśnie na to położony jest tu główny nacisk.
Gracz losuje kartę ze składnikami potrzebnymi w kuchni. Bierze łyżkę i wystukuje sylaby poszczególnych składników. Pozostali gracze muszę jak najszybciej odnaleźć wystukiwane składniki.
Autorka: Anja Wrede
Ilustracje: Krystyna Michałowska, Anja Wrede
Wiek graczy: 5+, liczba graczy: 3-6, czas gry: 20 min

 

Myszki w Ogrodzie

Gra składa się z wyjątkowych elementów: planszy przedstawiającej ogród z „prawdziwymi” mysimi norkami oraz dużych drewnianych figurek myszek. Zabawa polega na chowaniu myszek w odpowiednich norkach: schowanie jednej powoduje automatyczne pojawienie się w ogrodzie innej. Myszka, która wychodzi z norki zjada przysmaki w swoim kolorze. Wygra osoba, która pomoże myszkom zjeść najwięcej przysmaków.
Gra jest niezwykle dynamiczna, a przy okazji uczy małych graczy kolorów.
Autor: Jacques Zeimet
Ilustracje: Krystyna Michałowska, Marcin Piwowarski, Anja Wrede
Wiek graczy: 4+, liczba graczy: 2-6, czas gry: 20 min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.