Wielkie bitwy przełomu XVI i XVII wieku zbierają śmiertelne żniwo na Starym Kontynencie. Europejskie mocarstwa po raz kolejny zaciągają ludzi do armii w wojnie o dominację, która zdaje się nie mieć końca. Zbierają się czarne chmury nad kontynentem i wiara w siłę narodów podupada. Jesteś królem walczącym o swój naród, ale widzisz, że Twoi poddani nie widzą szansy na pokój, brakuje im nadziei.

Powyższy opis wprowadza nas w klimat najnowszej gry Łukasza Woźniaka – Tytani (wydawnictwo Go on Board), której kampania za rusza za 13 dni na zagramw.to

Plansza, komponenty a zwłaszcza figurki wyglądają fenomenalnie. Oprawa graficzna jest jeszcze ładniejsza niż w poprzednim projekcie. Czy gra odniesie taki sam sukces jak Valhalla? Zainteresowanie projektem jest już spore, i nie ulega wątpliwości, że gra się ufunduje.

Co znajdziemy w pudełku?

Akcja gry rozgrywać się będzie na planszy, która przestawia Europę. Plansza ma mieć bardzo duże rozmiary ( 59x 88,5 cm). Wszystko po to aby zmieścić dużą liczbę komponentów, oraz zapewnić graczom swobodę działania i wygodę przy rozgrywce 4-osobowej. 

Oprócz tego w pudełku znajdziemy:
4 Duże Figurki Tytanów ( Polski Tytan, Rosyjski Tytan, Szwedzki Tytan i Turecki Tytan)
48 Figurek Oddziałów
– 32 Karty narodu
– 16 Kart rozkazu
– 32 Karty wsparcia
– 16 Kart misji
– 16 Żłobionych kości
– 4 Planszetki gracza
– 3 Żetony Twierdzy + 4 Żetony Stolicy

122 Pozostałe Żetony
8 Drewnianych kosteczek

Rozgrywka:

Bogata zawartość pudełka i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach elementy nie gwarantują, że jeszcze sukcesu gry. Wiadomo, że najważniejsza jest przyjemność z gry.


“Tytani dzięki zastosowaniu unikatowych mechanik w połączeniu z doskonale zaprojektowaną, intuicyjną obsługą rozgrywki, będzie grą jedyną w swoim rodzaju na Twojej półce.
Sercem gry jest Mechanika Kart Rozkazu, które zmuszają Cię do planowania zarówno taktycznego jak i strategicznego pozwalając na przewidywanie ruchów innych graczy i zapobieganiu tym najmniej dla Ciebie korzystnym.”

Zastosowanie kilku mechanik znanych z innych gier? Jakich? Łukasz udziela odpowiedzi na te pytania w filmie:

A więcej o samej mechanice:

Warto także przyjrzeć, jak wygląda sama rozgrywka:

Strona projektu:

Więcej informacji o grze, znajdziecie w poniższym linku.

https://zagramw.to/tytani

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.