Wielkie bitwy przełomu XVI i XVII wieku zbierają śmiertelne żniwo na Starym Kontynencie. Europejskie mocarstwa po raz kolejny zaciągają ludzi do armii w wojnie o dominację, która zdaje się nie mieć końca. Zbierają się czarne chmury nad kontynentem i wiara w siłę narodów podupada. Jesteś królem walczącym o swój naród, ale widzisz, że Twoi poddani nie widzą szansy na pokój, brakuje im nadziei.
Powyższy opis wprowadza nas w klimat najnowszej gry Łukasza Woźniaka – Tytani (wydawnictwo Go on Board), której kampania za rusza za 13 dni na zagramw.to
Plansza, komponenty a zwłaszcza figurki wyglądają fenomenalnie. Oprawa graficzna jest jeszcze ładniejsza niż w poprzednim projekcie. Czy gra odniesie taki sam sukces jak Valhalla? Zainteresowanie projektem jest już spore, i nie ulega wątpliwości, że gra się ufunduje.
Co znajdziemy w pudełku?
Akcja gry rozgrywać się będzie na planszy, która przestawia Europę. Plansza ma mieć bardzo duże rozmiary ( 59x 88,5 cm). Wszystko po to aby zmieścić dużą liczbę komponentów, oraz zapewnić graczom swobodę działania i wygodę przy rozgrywce 4-osobowej.
Oprócz tego w pudełku znajdziemy:
– 4 Duże Figurki Tytanów ( Polski Tytan, Rosyjski Tytan, Szwedzki Tytan i Turecki Tytan)
– 48 Figurek Oddziałów
– 32 Karty narodu
– 16 Kart rozkazu
– 32 Karty wsparcia
– 16 Kart misji
– 16 Żłobionych kości
– 4 Planszetki gracza
– 3 Żetony Twierdzy + 4 Żetony Stolicy
– 122 Pozostałe Żetony
– 8 Drewnianych kosteczek
Rozgrywka:
Bogata zawartość pudełka i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach elementy nie gwarantują, że jeszcze sukcesu gry. Wiadomo, że najważniejsza jest przyjemność z gry.
“Tytani dzięki zastosowaniu unikatowych mechanik w połączeniu z doskonale zaprojektowaną, intuicyjną obsługą rozgrywki, będzie grą jedyną w swoim rodzaju na Twojej półce.
Sercem gry jest Mechanika Kart Rozkazu, które zmuszają Cię do planowania zarówno taktycznego jak i strategicznego pozwalając na przewidywanie ruchów innych graczy i zapobieganiu tym najmniej dla Ciebie korzystnym.”
Zastosowanie kilku mechanik znanych z innych gier? Jakich? Łukasz udziela odpowiedzi na te pytania w filmie:
A więcej o samej mechanice:
Warto także przyjrzeć, jak wygląda sama rozgrywka:
Strona projektu:
Więcej informacji o grze, znajdziecie w poniższym linku.