Jak wiele znacie gier planszowych zrobionych dla dzieci, w które grają też dorośli? Z doświadczenia wiem, że nawet te proste gry sprawiają tym trochę starszym dużo frajdy. Tym razem w nasze ręce trafiła gra planszowa od wydawnictwa Granna – Lisek Chytrusek. Dzieci nie było w pobliżu żadnych akurat, więc nie było też możliwości standardowego podejścia do gry zza pleców dziecka.*

*Jest to sposób dorosłych, którzy wyrażają swoje zainteresowanie grą, ale są zbyt onieśmieleni żeby zagrać, więc sadzają do gry swoje dzieci (“zagraj w to, zobaczymy czy Ci się spodoba”) a w trakcie rozgrywki zaczynają pomagać swoim pociechom lub zapominają się do tego stopnia, że zaczynają sami grać. Dzieci natomiast obserwują i… kibicują.

Na czym polega gra?

Jest to gra zręcznościowa. Rozkładamy szyny po których będzie poruszał się tytułowy lis. Szyny są ograniczone grzędami na których siedzą kury. Pod szynami natomiast montujemy specjalny mechanizm z tarczą, która po dotknięciu przesuwa lisa w stronę jednej lub drugiej grzędy. I trzeba w taki sposób celować połówkami jajek w tę tarczę aby nasz bohater dopadł kurę. Ale nie naszą, tylko przeciwnika!

lisek_chytrusek

 

Jakie były nasze wrażenia? Sami oceńcie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.