kolorowe-buty-muduko

10 lipca swoją premierę ma gra Kolorowe Buty. Gra z serii Zu&Berry jest propozycją dla najmłodszych graczy. Co ciekawe autorem gry jest sam Reiner Knizia. Ponieważ gra jest adresowana do dzieci w wieku 3+ zasady nie są skomplikowane. To co czyni grę wyjątkową są jej walory edukacyjne. W grze dzieci uczą się rozróżniania kolorów, oraz czytania po polsku i angielsku.

 

kolorowe-buty-muduko

O co chodzi w grze?

Na początku każdy gracz dobiera dwustronną planszetkę. Na każdej znajdują się jakieś zwierzęta (jednorożce, żyrafy, dinozaury, alpaki i flamingi) oraz 7 białych pól, na które wykłada się wylosowane z woreczka kolorowe żetony. Celem gry jest zapełnienie tych siedmiu pól.

Gra oferuje dwa warianty rozgrywki. W pierwszym gracze wykorzystują stronę planszetki, na której w białych polach umieszczone są nazwy kolorów (w języku polskim i angielskim) Cała zabawa polega na odpowiednim dopasowaniu żetonu do pola. Brzmi prosto? Tymczasem dzieci uczą się rozpoznawania wybranych słów i przypisywania im znaczenia.

W drugim wariancie gry wykorzystujemy inną stronę planszetki. Tak samo losujemy kolorowe żetony i układamy je na białych polach. Różnica jest taka, że w polach nie ma już nazw, ale za to zwierzęta mają na sobie… tytułowe buty. Gracze muszą dopasować żetony do koloru butów. Wartość edukacyjna polega na nauce obserwacji i wyszukania przez dziecko odpowiedniego rozwiązania. W tym wariancie dochodzi też element strategii i negatywnej interakcji. Oto bowiem do woreczka dorzucamy nieprzezroczyste szare żetony. W momencie gdy gracz wyciągnie taki żeton, może zabrać kolorowy żeton z planszetki innego gracza! Oczywiście z tej opcji zawsze można zrezygnować, albo dowolnie ją modyfikować… ale po co oszukiwać dzieci, że świat jest tylko kolorowy i nie ma w nim szarości? 😉

kolorowe-buty-muduko
kolorowe-buty-muduko
kolorowe-buty-muduko
kolorowe-buty-muduko

 

 Kolorowe buty to gra-zabawa, która świetnie nadaje się do nauki kolorów oraz słówek polskich i angielskich. Warte zauważenia są ładne i pełne humoru ilustracje wykonane przez Ewę Baran, dzięki czemu gra wygląda bardzo przyjemnie.  

kolorowe-buty-muduko

Na stronie wydawnictwa Muduko trwa przedsprzedaż, gdzie można kupić grę w promocyjnej cenie:

Link do sklepu 👇
https://bit.ly/kolorowebutyy

wydawnictwo muduko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.