Konkurs Planszowa Gra Roku 2019 oficjalnie rozpoczęty!

Zaczął się Etap I konkursu Planszowa Gra Roku 2019 – to już jego XV edycja. Jak co roku, formuła konkursu jest nieco udoskonalana – tak jest i tym razem, ponieważ pojawiły się nowe kategorie.

Do Etapu I zakwalifikowały się 193 gry i 28 dodatków. W kategorii Gra Roku dla Całej Rodziny Kapituła będzie oceniać 104 tytuły, w kategorii Gra Roku Zaawansowana 36 tytułów, a w kategorii Gra Roku dla Dzieci 53 tytuły.

Listę zakwalifikowanych gier można znaleźć pod następującymi linkami:

Gry rodzinne: https://planszowagraroku.pl/lista-gier-2019-rodzinne/

Gry zaawansowane: https://planszowagraroku.pl/lista-gier-2019-zaawansowane/

Gry dla dzieci: https://planszowagraroku.pl/lista-gier-2019-dla-dzieci/

Dodatki: https://planszowagraroku.pl/lista-gier-2019-dodatki/

W 2019 roku wydawnictwa będą walczyć o następujące tytuły:

Kapituła Nagrody przyzna również takie wyróżnienia:

Dodatkowo, może zostać przyznana Nagroda Specjalna im. Michała Gościniaka, której celem jest uhonorowanie osoby, akcji czy wydarzenia, które w bezinteresowny, wyjątkowy sposób przyczyniają się do rozwoju hobby w naszym kraju. W poprzednich dwóch edycjach Nagrodę przyznano kolejno Adamowi Badurze za wieloletnie organizowanie akcji wymiany gier „Mathandel” oraz Arturowi Jedlińskiemu za założenie i wieloletnią opiekę nad forum Gry-planszowe.pl, które jest absolutnie unikatowym miejscem wymiany poglądów i informacji na temat gier.

Warto zwrócić uwagę na nową, odrębną Kapitułę, która wybierze Nagrodę „Gra Roku Dla Dzieci”, w której zasiadają wyłącznie eksperci z zakresu tytułów dla najmłodszych. Skład obu Kapituł można sprawdzić pod adresami: https://planszowagraroku.pl/kapitula-2019/ oraz https://planszowagraroku.pl/kapitula-gra-dla-dzieci-2019/. Obie Kapituły liczą obecnie w sumie 48 osób.

Wejście w Etap I oznacza zatwierdzenie listy zgłoszonych przez wydawnictwa gier – zastrzegamy, że w tej fazie konkursu ta lista może ulec jeszcze nieznacznym zmianom – wynikającym z opinii Wydawców i Kapituły na temat regulaminowości zgłoszonych tytułów – jednak można ją traktować jako praktycznie ostateczną, a ewentualne zmiany zostaną zatwierdzone na dniach.

Statuetki zostaną wręczone 27 kwietnia podczas największego w Polsce festiwalu fantastyki – Pyrkon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.