frostpunk

Frostpunk w sklepach w 2022

Najnowsza gra strategiczna autorstwa Adama Kwapińskiego

Witaj w postapokaliptycznym świecie, gdzie los ostatnich ocalałych leży w Twoich rękach! Czy potraktujesz mieszkańców swojej kolonii jak zwyczajny zasób? Podążysz drogą inspirujących architektów, nieustraszonych odkrywców czy błyskotliwych naukowców? Twoje rządy przejdą do historii jako czas piekielnej tyranii, czy era prawa i równości?

Frostpunk to strategiczna gra planszowa, w której od jednego do czterech graczy wciela się w przywódców ostatniej kolonii ocalałych w postapokaliptycznym, skutym lodem świecie. Naszą rolą jest zarządzanie zarówno infrastrukturą ostatniego miasta, jak i jego mieszkańcami oraz nieustanne lawirowanie między perspektywą lodowej zagłady a buntem. Nasi obywatele to nie tylko nieme pionki na planszy: będą wysuwać postulaty i reagować zgodnie z panującymi nastrojami. Działania i decyzje graczy poniosą ze sobą istotne dla rozgrywki konsekwencje, tworząc każdorazowo wyjątkową, dojrzałą historię.

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 120-150 minut
Kategoria: strategiczne
Mechanika: budowa miast, odkrywanie terenu, zarządzanie zasobami


Elementy:

20-centymetrowa plastikowa wieża do kości
plansza centralna
10 plansz gry
199 dużych kart
117 średnich kart
114 znaczników
162 żetony i płytki
instrukcja
karty pomocy graczy

Gra zawiera wszystkie cele odblokowane podczas kampanii na portalu Kickstarter.

Gra Adama Kwapińskiego została wsparta na Kickstarterze 18,976 osób. W Polsce do sklepów trafi dzięki wydawnictwu Rebel.pl

frostpunk

Równocześnie z premierą ukaże się także dodatek do gry Frostpunk. 

Wejdź do nieprzyjaznego świata, w którym z każdej strony czyhają pułapki, a podejmowane decyzje wiążą się z poważnymi konsekwencjami. Jako przywódca ostatniej ocalałej kolonii będziesz mierzyć się nie tylko z trudnymi warunkami, ale też podległymi mieszkańcami, których morale z każdą chwilą spadają. Wybierz jaką drogą chcesz kroczyć i znajdź własną równowagę między tyranią a równością.

Frostlander to rozszerzenie do strategicznej gry Frostpunk zawierające zestaw nowych kart, które znacznie zwiększają jej regrywalność. Dodatkowo wprowadza zupełnie nowy, najwyższy poziom trudności, stanowiący wyzwanie nawet dla zaawansowanych graczy. Zestaw zawiera również ekskluzywne, drewniane pionki, które uczynią naszą grę jeszcze bardziej estetyczną.

rebel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.