Witajcie w Zamku Przywołań! Co dwa lata, gdy księżyc wypełnia blaskiem komnaty zamczyska, organizowany jest wielki konkurs przywołań dla młodych adeptów magii. Przed wami stoi nie lada wyzwanie. Korzystając z magicznych portali, będziecie przywoływać istoty nie z tego świata. Tylko od was zależy, jak będą wyglądały. Różdżki w dłoń i czas na zaklęcie, które zna każdy przywoływacz: Alakazoo!

Alakazoo! to pięknie zilustrowana, rodzinna gra planszowa dla 2-4 graczy, która łączy elementy gry planszowej, karcianej i korzysta ze specjalnych kości. Baśniowe ilustracje stworzone przez Mateusza „Draegg” Stanisławskiego sprawiają, że klimat gry przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią magiczne historie.

Alakazoo! to najnowsza produkcja Creativemaker LLC. Autorem gry jest Marcin Podsiadło. Jej kampania na Kickstarter.com ruszyła 10 kwietnia i potrwa do 26 kwietnia. Dla wspierających przewidziana jest wersja podstawowa oraz wersja deluxe z dodatkowymi komponentami (tj. figurka pierwszego gracza, dodatkowe karty, specjalne metalowe monety oraz dedykacja od autora gry i ilustratora). Orientacyjna cena wyniesie odpowiednio: 39$ i 59$.

W grze wcielamy się w adepta magii, zadaniem którego jest udział w turnieju i przywołanie Fantastycznego Stworzenia z innego wymiaru. Gracze mają do dyspozycji swoje Plansze Portali, na których znajdują się runy aktywowane znacznikami Magicznej Mocy. Dzięki nim można otwierać pola Portali i przyzywać kolejne fragmenty niezwykłych stworzeń. W swojej turze gracz wykonuje jedną z trzech dostępnych akcji, tj.:

 1. Rzuca kośćmi Zaklęć, aby aktywować runy na swojej Planszy Portalu
 2. Dobiera karty Zaklęć, które reprezentują różne fragmenty Fantastycznych Stworzeń
 3. Używa jednej z dostępnych mocy swojego Strażnika Zamku
  1. wymienia kartę z ręki z innym graczem,
  2. wymienia kartę z Portalu z innym graczem,
  3. wymienia kartę z ręki na kartę z puli dobierania,
  4. wymienia kartę z ręki na kartę w swoim Portalu.

Dzięki aktywowaniu run na swojej planszy i pomocy małych Strażników Zamku, gracze przeżyją niezwykłą przygodę, jaką jest udział w magicznym turnieju.

Gdy runy znajdujące się na danym polu Portalu są aktywne, a gracz posiada na ręce odpowiednią kartę Fantastycznego Stworzenia, może przyzwać dany fragment istoty na swoją planszę, za co otrzymuje punkty magii. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Zamknięta w Portalach ciemna moc tylko czyha na błąd gracza, by podarować mu niepożądany kryształ mrocznej Mocy. Gdy gracz zbierze 3 mroczne kryształy, będzie musiał opuścić swoją następną kolejkę i oczyścić swoją aurę.

Turniej dobiegnie końca, gdy wszystkie fragmenty Portalu dowolnego gracza zostaną zapełnione kartami, co pozwoli przyzwać Fantastyczne Stworzenie. Gra kończy się i następuje finałowe punktowanie za przywołane Stworzenia. Teraz pozostaje już nic innego jak tylko wypowiedzieć magiczne zaklęcie: Alakazooo i sprawdzić, który gracz uzyskał łącznie najwięcej punktów magii.

Czy jesteś wystarczająco potężny, aby zaimponować Magicznemu Jury i sięgnąć po tytuł Arcanimusa?

Zapraszamy do zapoznania się z grą oraz śledzenie naszej kampanii na stronie Kickstarter.com.

Link do instrukcji: kliknij

Filmik promujący na FB: kliknij

Filmik promujący na KS: kliknij

Link do draftu KS: kliknij

Link do strony KS: kliknij

Strona na FB: https://www.facebook.com/alakazoogame/

Strona WWW:  http://www.creativemaker.eu/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.