W grze tej wcielamy się w zarządcę Akademii. Będziemy szkolić nowych adeptów oraz pozyskiwać profesorów. Będziemy też budować nowe budynki w swojej akademii. Wszystko po to, żeby na koniec gry dostać jak najwięcej punktów. Tak! osoba z największą liczbą punktów wygrywa 😉

Mechanika nie jest zbyt skomplikowana. Po prostu rzucamy kośćmi, wybieramy z nich jedną i korzystamy z powiązanej z nią akcją. Wszystko jest uzależnione od tego, jakie oczka wypadną na ściankach kostek. Dzięki temu możemy skorzystać z odpowiadającej nam akcji. Zawsze możemy się posiłkować magią, czyli małymi chochlikami, które pomogą nam zmienić liczbę na kostce.

 

akademia-smoczych-wrot
akademia-smoczych-wrot-1
 
Gra jest przeznaczona dla średniozaawansowanych graczy. Co nie oznacza, że moje dzieci (8 i 11 lat) sobie nie poradziły. Potrzebowały tylko drobnych podpowiedzi.
 
Według mnie gra nie jest zła, choć nie ukrywam, że wolę cięższe tytuły. Nie czułam też klimatu, nie potrafiłam się zespolić z zarządcą akademii. Nie czułam magii..
Za to córka bawiła się doskonale 🙂
 
Minus jest za planszę . Jest ogromna! Tak duża, że zajęła nam prawie cały stół, a nasze planszetki prawie wisiały w powietrzu.

Mimo wszystko polecam grę dla rozpoczynających planszówkowe przygody! 

akademia-smoczych-wrot-2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.