W ostatnich latach gry planszowe przechodzą prawdziwy renesans. Szczególnie teraz, gdy wiele osób szuka kreatywnych pomysłów na rozrywkę w domu. Empik.com w okresie od maja do czerwca zanotował aż 170% procent wzrostu sprzedaży w kategoriach Gry w stosunku do 2019. W samym wrześniu sprzedano aż o 60% więcej karcianek i planszówek niż w poprzednim roku! W końcu analogowa rozrywka to nie tylko książki, a planszówki mają tę zaletę, że można w nie zaangażować wszystkich domowników i spędzić czas wspólnie.

Wierzysz, że w temacie gier bez prądu nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa? Masz pomysł na grę, która podbije serca nawet najbardziej wymagających wielbicieli planszówek? Świetnie się składa! 2 października 2020 roku – w ramach Festiwalu Gier Planszowych – wystartowała 3. edycja konkursu „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”.

Jak wziąć udział w konkursie?

Uczestnicy mogą przesyłać swoje gry planszowe do 13 grudnia. W skład pracy musi wejść prototyp planszówki oraz instrukcja obsługi. Obrady jury będą miały miejsce na początku 2021 roku – wtedy zostanie zaprezentowana zwycięska propozycja oraz piątka pozostałych finalistów.

 

Prace konkursowe nadsyłamy na adres:

Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o. o., ul. Domaniewska 48, 02-672 Warszawa

Tytuł: „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku.”

Nagrodą w konkursie jest wydanie Twojej autorskiej gry planszowej, jej promocja oraz wprowadzenie do sprzedaży.

Nieskończone pokłady kreatywności

Każda kolejna edycja konkursu przyciąga coraz większą liczbę projektantów – w zeszłorocznej edycji przesłano aż 109 prototypów, a rywalizacja o główną nagrodę była niezwykle zacięta.

„Do konkursu wpłynęło ponad sto prac, które zapewniły nam często dobrą zabawę i pokazały umiejętności fanów gier. Myślę tu nie tylko o pokładach kreatywności, ale też o technicznych umiejętnościach, które są niezbędne, żeby przygotować kompletny prototyp gry i przesłać go na konkurs” – mówił Maciej Wrzosek, juror 2. edycji konkursu.

Zwycięską grą ubiegłorocznego konkursu została „PARTYtura” przygotowana przez Katarzynę Cioch i Wojciecha Wiśniewskiego. Autorzy skorzystali ze swoich doświadczeń muzycznych, by stworzyć imprezową planszówkę dla każdego. Podczas rozgrywki jeden z graczy zostaje dyrygentem i musi pokierować innymi uczestnikami tak, aby przy użyciu kart ułożyli osiem taktów nieznanego im utworu.