Wielkie wydarzenie dla wszystkich miłośników Neuroshimy Hex.

Neuroshima to postapokaliptyczna gra fabularna, w klimacie znanym z Mad Maxa czy Fallouta, gdzie w nieprzyjaznym środowisku po nuklearnej wojnie ludzi i maszyn, ostatni ocalali starają się sprostać wyzwaniom w pokrytych radioaktywnym pyłem Stanach Zjednoczonych. Kiedy powstało Wydawnictwo Portal (a było to jeszcze w 1999 r.), na początku nie produkowaliśmy gier planszowych, a wydawaliśmy Magazyn Portal dla fanów gier fabularych. Z kolei 17 lat temu Ignacy Trzewiczek, Michał Oracz, Marcin Blacha i Marcin Baryłka stworzyli system Neuroshima RPG.

09:00 Wielkie otwarcie Dnia Molocha,

ogłoszenie nowych tytułów!

Ignacy Trzewiczek rozpoczyna Dzień Molocha szeregiem zapowiedzi! Gratka dla wszystkich największych fanów Neuroshimy i nie tylko! 

10: 30 Aukcja Charytatywna Live

licytacja unikatowych planszówek!

Pierwsza aukcja charytatywna podczas Roku Molocha! Pod młotek ląduje wiele unikatowych planszówek, które ciężko znaleźć na sklepowych półkach czy też na drugim rynku!

12:00 Rozgrywka na żywo w najnowszy dodatek do Last Aurora

Przedpremierowy pokaz najnowszego dodatku do Neuroshimy Last Aurora! Usiądziemy wspólnie przy stole i rozgramy specjalnie dla was gameplay dodatku Lodowa Stal!

14:00 Premierowy gameplay

Joanna Kijanka dowodzi Bestiami

Joanna Kijanka, game developer w Portal Games oraz jeden z twórców najnowszej armii Bestie zaprezentuje i zagra premierowo w Bestie! Godzinna rozgrywka z samym twórcą specjalnie dla was!

15:00 Goście Dnia Molocha i unikalne licytacje!

Będziemy łączyć się ze specjalnymi gośćmi, będziemy z nimi plotkować, rozmawiać wspólnie się śmiać i prowadzić unikatowe licytacje charytatywne!

17:00 Spotkanie z Michałem Oraczem oraz licytacja Neuroshimowych gadżetów

W 2003 roku Michał Oracz, Ignacy Trzewiczek, Marcin Blacha i Marcin Baryłka stworzyli system RPG Neuroshima. W tym roku na specjalnym charytatywnym live-streamie będzie z nami Michał Oracz!

18:00 Epickie Q&A czyli planszówkowy Hejt Park

Ostatni punkt programu to istny Hejt PARK! Czyli rozmawiamy z wami na każdy możliwy temat, związany zarówno z grami planszowymi jak i z grami fabularnymi. Zapraszamy na epickie Q&A z Portal Games!

Jak jeszcze możecie świętować Dzień Molocha?

puchar-molocha
Społeczność turniejowa postanowiła wypełnić pustkę po braku Mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex 2021 i dokładnie w rok po Dniu Molocha, 5 września, zorganizować specjalny turniej – Puchar Molocha.
 
Wydarzenie odbędzie się w weekend 4-5 września w godzinach 12-17 w lokalu Cybermachina w Warszawie przy ulicy Nowy Świat 54/56. Do wygrania będzie edycja kolekcjonerska Neuroshima Hex Roku Molocha, nowy dodatek Bestie, wydania kolekcjonerskie armii Molocha, oraz zniżki do sklepu Portal Games Polska.
 
Turniej otwarty jest dla wszystkich chętnych, a zapisywać będzie się można na miejscu. Poniżej link do wydarzenia na fb:
 

Wydawnictwo

Portal Games