W czasach gdy ludzie stają się coraz bardziej zamknięci i skupieni na sobie wychodzimy z inicjatywą zachęcenia do wspólnego spędzania czasu. Organizujemy spotkania podczas których proponujemy różnego rodzaju gry. Wierzymy, że każdy z nas potrzebuje pasji, którą podzieli się z innymi.

Gry należą do słonecznej strony życia. To jedna z tych rzeczy, które niczemu nie służy a jednak jest nam niezbędna.

Alex Randolph

To właśnie gry wyzwalają w nas tę radość, bez której nasze życie byłoby szare i nudne. spotkania z grami pobudzają wyobraźnię i odkrywają nasze szczególne umiejętności. Wpływają na lepsze samopoczucie, uczą cierpliwości, kreatywnego myślenia ale przede wszystkim dostarczają wielu emocji i wspaniałej zabawy. Jeśli podzielasz nasze zdanie i szukasz niestandardowych form spędzania wolnego czasu to dołącz do nas – Fanów Gier.

 

Historia Grupy

11214730_1592995884297386_3155852107571870099_n

Pierwsze planszówkowe spotkania odbywały się przy okazji imprez towarzyszących – premiery gry Pretor, Mistrzostw Świata w Brazylii czy wyjazdu z fundacją Ludoteka Roszada na Kazimiernikejszyn. Wszystko to działo się w wakacje 2014 roku.

Jednak prawdziwa historia zaczęła się od wydarzeń w kawiarni Terapeutyczna, gdzie od grudnia rozpoczęliśmy cykliczne niedzielne spotkania. Od początku naszym zamysłem było stworzenie atmosfery, w której każdy będzie się czuł swobodnie, jak na wizycie u znajomych. Za każdym razem rozpoczynaliśmy od gier dla kilku graczy ale gdy liczba uczestników się zwiększała przenosiliśmy się do większej sali, gdzie integrowaliśmy się grając w jedną wspólną rozgrywkę.

W wakacje nawiązaliśmy współpracę z bielańskim ośrodkiem kultury Dzikie Historie. Zorganizowaliśmy też pierwszy Festiwal Gier Planszowych – odbył się turniej w Trio, były nagrody niespodzianki, dużo przeróżnych gier i nadspodziewane tłumy ludzi. W międzyczasie zaczęliśmy się też spotykać w coworkingu Busy Bee poszerzając zakres terytorialnej działalności o Saską Kępę.

C360_2015-07-25-12-11-12-075

Po wakacjach zorganizowaliśmy kolejny Festiwal Gier dokładając jeszcze jeden turniej (Pędzące żółwie) i kolejne niespodzianki. Czasu na oddech było niewiele bo wkrótce potem byliśmy wystawcami na Stadionie Narodowym podczas największej masowej planszówkowej imprezy (przewinęło się ponad 7,5 tysiąca osób!). Co ciekawe podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy parę gier, których nie miał żaden z pozostałych wystawców.

W październiku rozpoczęliśmy z kolei cykliczne spotkania w środy w lokalu Groole na Mokotowie (wracamy tam od 13 stycznia!) a od grudnia można z nami pograć także na Wilanowie, gdzie w restauracji Kabuki Fusion spotykamy się by pograć nie tylko w gry japońskie 😉 W porozumieniu z dyrektorami podwarszawskich szkół oraz Urzędem Gminy w Czosnowie zaczęliśmy odwiedzać również szkoły i gimnazja.

Kiedy grasz, twoim celem jest zwycięstwo, ale to nie zwycięstwo jest najważniejsze lecz cel…

Największym jak na razie zorganizowanym przez nas wydarzeniem w 2015 roku był trzeci Festiwal Gier Planszowych. Zainteresowanie edycją zimową całkowicie przerosło nasze oczekiwania. Klub Odessa pękał w szwach. Odbyły się dwa turnieje. Swoje premiery miały trzy gry wydawnictwa Granna (na wydarzeniu pojawił się Jan Zalewski – autor gry CVlizacje) Rozdaliśmy też kilkanaście nagród i masę gadżetów promocyjnych.

Na zakończenie roku odwiedziliśmy XXV Festiwal Pionek, który w tym roku wyjątkowo odbył się w Zabrzu. Tam poznaliśmy mnóstwo fantastycznych osób a także parę interesujących tytułów, które niedługo dołączą do naszej kolekcji.