Dzisiaj swoją premierę ma gra Nova Ziemia od wydawnictwa Muduko. I jest to na swój sposób premiera wyjątkowa… ale po kolei.

Tydzień przed premierą dotarła do nas tajemnicza przesyłka. Kartonowe pudełko oklejone okrągłymi kosmicznymi naklejkami skrywało w środku kolejne, tym razem drewniane pudełko z kłódką szyfrową oraz zagadkowym listem.. Ostatnie zdanie wskazywało na grę „O kocie w kłopocie”

nova ziemia muduko

List nr 1

Witaj.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Gromadzone przez nas dane wskazują jednoznacznie, że nasza planeta zmierza ku zagładzie. Drenujące naturalne środowisko działanie ludzkości sprawiło, że żywotność Ziemi można zacząć szacować jeszcze tylko w dziesiątkach lat.

Dokładamy wszelkich starań. By temu zapobiec. Dbanie o środowisko ma dla nas ogromne znaczenie.

Musimy jednak nastawić na najgorszy scenariusz. Zadecydowaliśmy, że mamy ostatnią szansę na odnalezienie nowego miejsca do życia dla całej ludzkości. Udało nam się zebrać informacje o miejscach w kosmosie, które mogłyby posłużyć jako nasz nowy dom. Niestety część zebranych przez nas danych uległa zniszczeniu. Potrzebujemy pomocy w ponownym zebraniu kilku niezbędnych informacji.

Jeżeli czytasz tę wiadomość, to znaczy, że zostałeś wybrany do naszego zespołu badawczego. Twoim zadaniem będzie znalezienie pewnych danych, które pomogą nam zamknąć projekt poszukiwania naszego nowego miejsca w kosmosie. Jeżeli zebrane przez Ciebie dane okażą się prawidłowe, przekażemy Ci część kodu do otwarcia tajemniczej skrzynki. Jeżeli uda Ci się zebrać wszystkie potrzebne dane, to znaczy, że jesteś godny uczestnictwa w ostatecznym badaniu, o którym powiemy później.

Masz zespół pomocników, który mógłby również przystąpić do projektu? Świetnie! Zaproś ich do działania. Pięciu najszybszych pomocników, którzy rozwiążą wszystkie zagadki, otrzyma od nas nagrody.

Pierwsze zadanie pojawi się na naszej stronie www.muduko.com w dniu 15.05.2020 r. Znajdziesz je, wraz ze wszystkimi potrzebnymi informacjami, w katalogu jednej z naszych gier. Wierzymy, że nie będziesz miał z tym kłopotu…

List nr 2

nova ziemia

I faktycznie 15 maja na stronie Muduko.com w katalogu z grą „O kocie w Kłopocie” ukazał się pdf z kolejnym zadaniem.. Nie było ono trudne, wymagało od graczy znalezienia konkretnych informacji w Internecie. Ale przy okazji można było poznać interesujące ciekawostki o kosmosie.

nova ziemia

List nr 3

Kolejna zagadka na stronie Muduko.com ukazała się 16 maja w folderze z nowością- grą Łapkosztuczki Sztuczkołapki.

nova ziemia

Celem zagadki było odgadnięcie, że chodzi o Instagram wydawnictwa. I odnalezienie w treści najnowszych postów…kolejnych tropów. A dokładniej danych współrzędnych. Dane te wskazywały na trzy bazy  (Kosmodrom Bajkonur, Kosmodrom Plesieck, Port Canaveral).

Za każdą poprawną odpowiedź gracze otrzymywali jedną cyfrę kodu. Mając dwie cyfry, trzecia nie była już problemem.  

Całą akcję promocyjną nowego tytułu Muduko oceniamy na wielki plus. Ciekawy, innowacyjny sposób na premierę tytułu. Budowanie napięcia i wciąganie gracza w fabułę dotyczącą gry oraz zachęcenie do szukania rozwiązań na stronie www to strzał w dziesiątkę! Czekamy na kolejne takie akcje przy okazji kolejnych premier. Angażowanie graczy w odkrywanie tematyki gry to świetny pomysł.