Od dobrych kilkunastu lat planszówki przeżywają swój renesans. Nowoczesne gry planszowe na przestrzeni kilku ostatnich lat przeszły wielką metamorfozę i stały się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Gry planszowe to nie tylko okazja do spotkania, integracji czy niebanalnej rozrywki, ale także wielkie emocje, które towarzyszą rozgrywkom. Nadeszła pora aby także mieszkańcy mniejszych miejscowości dowiedzieli się o zmianach jakie zaszły w tym temacie, aby coraz mniejszemu gronu osób tłumaczyć, że nowoczesne gry planszowe to nie chińczyk czy warcaby…

mocny festiwal gier

Dlatego właśnie w piątek 25-ego sierpnia w sali przy bibliotece w Czosnowie zorganizowaliśmy spotkanie dla wszystkich miłośników gier bez prądu. W wydarzenie zaangażowało się lokalne Stowarzyszenie Młodzieżowa Organizacja Czosnowska oraz Biblioteka w Czosnowie. Festiwal wsparły także: wydawnictwo Jacobsony oraz LGD Stowarzyszenie Między Wisłą a Kampinosem, które przekazały gry na nagrody. Dziękujemy także naszym partnerom – wydawnictwom dzięki, którym na stołach mogło pojawić się kilkadziesiąt gier planszowych: Granna, Foxgames, Egmont, Lucrum Games, Trefl, Rebel.pl i G3.

Już o 16 sala zapełniła się graczami, i wkrótce trzeba było dokładać kolejne stoły. O 18:30 rozpoczął się natomiast turniej w Sabotażystę (eliminacje do Mistrzostw Polski i Świata), w którym wzięło udział 18 osób. Nagrodami były kupony na 200, 100 i 50 zł do wydania na gry planszowe. Następny turniej w Domek zgromadził 12 uczestników. Na koniec festiwalu odbyło się losowanie nagród wśród osób, które wzięły udział w zabawie. Dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólną grą i fantastyczną atmosferę jaką stworzyliście. Do zobaczenia następnym razem!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia:

Mocny Festiwal Gier Planszowych