Na sklepowych półkach Empiku pojawiły się nowe gry wydawnictwa  Professor Puzzle.

Są to różnego rodzaju puzzle, gry polegające na rozwiązaniu łamigłówek i zagadek. Niektóre gry wymagają skupienia i zastanowienia, inne odrobinę zręczności. Wszystkie łączy nieszablonowe podeście do tematu gier.

Gry oparte na S.T.E.M  

Gry wyprodukowane przez firmę Professor Puzzle dotykają dziedzin mających znaczenie we wszystkich obszarach naszego życia: Nauki (Science) Techniki (Technology), Inżynierii (Engineering) i Matematyki (Mathematics). Łamigłówki S.T.E.M. są opracowane z myślą o zachęcaniu do odkrywania, uczenia się i tworzenia. I wszystko poprzez zabawę, przez chęć odkrycia jakie mechanizmy są zaimplementowane do danej gry.

Jak w ogóle się to zaczęło?

Historia gier wydawanych obecnie pod szyldem Profesora Puzzle zaczęła się w Indiach, kiedy to profesor kupił od sprzedawcy na ulicy metalowe łamigłówki. Po jego powrocie do Anglii gry od razu zrobiły furorę. Gromadziły tłumy ludzi, którzy chcieli rozwiązać tajemnicze metalowe wyzwania. Oficjalna produkcja na szeroką skalę, rozpoczęła się w Londynie w 2002 roku. Do metalowych łamigłówek dodano drewniane puzzle, wyprodukowane na Dalekim Wschodzie i wkrótce firma mogła się nazwać wiodącym na świecie dostawcą puzzli. Obecną misją firmy jest chęć bycia jedną z najlepszych firm oferujących gry i puzzle.

Gry

Do naszej biblioteki gier dołączyło kilka gier profesora Puzzle. Oczywiście nad niektórymi z łamigłówek spędziliśmy trochę czasu. A z niektórymi nadal walczymy 😉 Na szczęście, jeśli nie jesteśmy w stanie dojść do wyjaśnienia zagadki,  wydawcy nie pozostawiają nas bez odpowiedzi. Rozwiązania można znaleźć na stronie: professorpuzzle.com

Pamiętajcie, że z kostki łatwo jest zrobić robota, ale już w drugą stronę nie będzie tak łatwo 😉

Wśród przesłanych do nas gier, oprócz łamigłówek znalazły się tytuły towarzyskie, czyli takie w które można zagrać na większą ilość osób, a ich potencjał leży w samej przyjemności grania. Takimi grami są Tyle oraz Sumo Slam.    

Tyle

Gra od razu zwraca uwagę swoim wyglądem. Niby zamknięta bryła, w której jest jednak pewna niekonsekwentność. Jeden z wierzchołków jest ścięty. Wygląda to ciekawie i bezpośrednio odwołuje się do celu gry czyli dotarcia swoim pionkiem do miejsca w przeciwnym narożniku na ukos od miejsca startowego.

W grze mamy do dyspozycji kilkadziesiąt kolorowych płytek z wytyczonymi trasami, które losowo układamy w kwadrat 8×8 lub 6×6 w zależności od wariantu gry. Potem każdy z graczy usuwa po dwie płytki (oprócz oczywiście tych startowych). W swoim ruchu mamy do dyspozycji 3 dowolne akcje spośród poniższych:

– obrócenie płytki o 90 stopni

– przesunięcie płytki o jedno pole w pionie lub poziomie

– ruch pionka na sąsiednią płytkę

– odwrócenie płytki na drugą stronę.

Jak widać zasady są bardzo proste, ale gra zmusza nas do myślenia. Musimy przeanalizować w jaki sposób najlepiej wykorzystać swoje akcje aby dotrzeć do narożnika szybciej niż inni. Czy opłaca się skupić tylko na płytkach po których sami będziemy się poruszali, czy szukać swojej szansy w utrudnianiu gry innym? To już zależy od was.  

Sumo Slam

Sumo Slam to imprezowa gra zręcznościowa, w której dosłownie będziemy rzucali (slamowali) dwoma gumowymi zawodnikami sumo na ring. Od tego w jakiej pozycji wylądują, zależy ile punktów zdobędziemy w danej turze. Możemy przerzucać do trzech razy. W grze może brać udział nieograniczona liczbę graczy. W Sumo Slam jest kilka wariantów rozgrywki, które możemy dowolnie modyfikować lub łączyć. Można ustalić limit punktów, albo eliminację graczy co turę. Można też wprowadzić opcje ze zmniejszaniem dohyo (ring) lub rzucanie z zasłoniętymi oczami.    


👉Tester najnowszych gier planszowych i łamigłówek poszukiwany 💥🤓🎲♟😍

Każdy kto uwielbia zdrową rywalizację, chętnie podejmuje nowe wyzwania, a w wolnym czasie gra w gry analogowe może zostać testerem najnowszych planszówek i łamigłówek. Wydawca nowych serii gier ogłasza rekrutację na testera. Mnóstwo świetnej zabawy, możliwość rozwinięcia nowych, cennych umiejętności, a przede wszystkim ogromne emocje są na wyciągnięcie ręki.

Rekrutacja na oficjalnego testera najnowszych gier planszowych i łamigłówek Empiku właśnie się rozpoczęła. Nabór trwa od 29 listopada do 10 grudnia. Wydawca szuka 150 osób, które podejmą wyzwanie i rozegrają testowe partie z rodziną lub przyjaciółmi. Wystarczy wysłać wiadomość na adres: gramy@empik.com zawierającą podstawowe dane: imię i nazwisko, numer kontaktowy oraz minimum jeden link np. do strony internetowej bądź profilu w mediach społecznościowych, na którym pojawi się recenzja gry oraz uzasadnienie dlaczego to właśnie jego mamy wybrać na testera. Zgłoszenie jest bezpłatne. Testerem może zostać każdy, kto pasjonuje się grami analogowymi oraz prowadzi publiczny profil na jednym z kanałów społecznościowych (Instagram, Facebook), gdzie dzieli się pasją do rozrywki bez prądu. Do udziału w rekrutacji na testera zaproszone są także osoby prowadzące blogi poświęcone łamigłówkom i planszówkom oraz innym sposobom na ciekawe, wartościowe spędzanie wolnego czasu.

Do przetestowania są gry o różnym stopniu trudności, wszystkie przeznaczone dla dorosłych oraz dzieci powyżej 8 roku życia. Wśród nich znajdziemy takie, które z pewnością rozkręcą każdą imprezę. W „Avocado Smash!” liczy się refleks i spostrzegawczość. „Sumo Slam!” to gra zręcznościowa polegająca na rzucaniu zawodnikami sumo tak, aby zatrzymali się w jak najlepiej punktującym układzie i nie wypadli poza ring. „Nie przeszkadzać” wymaga od graczy podejmowania decyzji, co by zrobili w zilustrowanej na karcie sytuacji za zamkniętymi drzwiami. A w „Caffeine Hit!” – zawierającej w zestawie kubek do kawy wielokrotnego użytku – zawodnicy muszą zrobić „sałatkę punktową” zbierając karty z różnymi napojami i obniżając punktację przeciwnikom. „Wielki test z łamigłówek”, „Nope!”, „Zestaw najwspanialszych gier z całego świata” – te gry okażą się wyzwaniem dla młodszych i starszych. Sprawią, że cenny, rodzinny czas będzie spędzony w cudownej atmosferze i z mnóstwem radości.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: gramy@empik.com. Rekrutacja potrwa do 10 grudnia.