Łzy Bogini Nuwy, Rycerze, Wilkołak
Autor: Shuky, Moon, Manuro…..
Wydawnictwo: foxgames.pl
Liczba Graczy: 1
Na starcie pragnę zaznaczyć, że recenzja pozbawiona jest jakichkolwiek spoilerów, a zarys fabuły nie wykracza poza wprowadzenie znajdujące się na początku każdego z komiksów. 😉
“Komiks, w którym bohaterem jesteś Ty”. Takim hasłem wydawnictwo FoxGames zachęca nas byśmy sięgnęli po nową serię komiksów paragrafowych. Zainteresowani obiecaną przygodą oraz samą koncepcją gier paragrafowych postanowiliśmy sprawdzić, „z czym to się je”.
Wypadałoby zacząć od tego, czym są gry/komiksy paragrafowe. Otóż, gry paragrafowe w przeciwieństwie do tradycyjnej książki, którą czytamy od A do Z, podzielone są na segmenty. Każdy segment pozwala graczowi na podjęcie decyzji o dalszym przebiegu akcji. Tym sposobem, gracz uczestnicząc w pewnym wydarzeniu stawiany jest przed wyborem. Decyzje podjęte w tym momencie będą kierowały go do kolejnych wydarzeń i wyborów, które mogłyby się w ogóle nie pojawić, gdyby wcześniej zdecydował się na inne kroki.
Uzbrojeni w tę wiedzę jesteśmy gotowi zanurzyć się w rozgrywce. Każdy z komiksów zaczyna się od wstępu zarysowującego nam fabułę oraz zasady gry. W Łzach Bogini Nuwy, przenosimy się do krain dalekiego wschodu. Jako Łowczyni Nagród mamy za zadanie odzyskać skradzione artefakty by uchronić miasto przed katastrofą. Rycerze oraz Wilkołak osadzone są w klimatach średniowiecznych. W pierwszym wcielamy się w jednego z trzech braci, którzy udają się na przyspieszony kurs rycerstwa. W drugim poznajemy losy ucznia alchemika, zamienionego w tytułowego wilkołaka. W każdym z komiksów oddana jest również do dyspozycji gracza karta postaci, pozwalająca prowadzić notatki, oraz zapisywać progres, jaki czynią nasi bohaterowie.
Wiele razy czytając książkę, człowiek zastanawia się, co by mogło się wydarzyć, gdyby główny bohater w danym momencie poszedł w lewo zamiast w prawo. Czy doszedłby do celu? Może byłby to początek jego zguby? Komiksy paragrafowe pozwalają nam dokonać tego wyboru za bohaterów, co więcej przy następnym podejściu można obrać zupełnie inną ścieżkę. To była nasza pierwsza styczność z tego typu rozgrywką i mile byliśmy zaskoczeni jak komiksy między sobą się różnią. Rycerze raczej są krótszą rozgrywką, mniej skomplikowaną, natomiast dającą więcej regrywalności, gdyż wydarzenia dużo mniej się z sobą przeplatają. W Łzach i Wilkołaku rozgrywka jest dłuższa a regrywalność jest bardziej oparta na różnorodnym rozwoju swojej postaci. Jesteśmy bardzo ciekawi pozostałych tytułów z serii i z niecierpliwością wypatrujemy nowych.
[envira-gallery id=”3592″]