32. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier istnieje od 1991 roku i jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Do 1998 roku funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych.  30. edycję festiwalu, zorganizowaną w 2019 roku w łódzkiej hali Expo-Łódź, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób.

Festiwal Komiksu i Gier

Do Łodzi wybraliśmy się spontanicznie. Wyjechaliśmy do Warszawy po południu i po 1,5 godzinie byliśmy na miejscu. Gdy wchodziliśmy na teren Atlas Areny mijaliśmy grupy miłośników cosplay przebrane za postaci z filmów, gier i komiksów. Nie da się ukryć – komiksy były główną atrakcją tego wydarzenia. Komiksy były wszędzie 🙂 Na początku odwiedzaliśmy strefy związane właśnie z nimi.

Wreszcie trafiliśmy do strefy gier planszowych. I wsiąkliśmy. Największą zaletą konwentów jest to, że w jednym miejscu możemy spotkać dużo znajomych twarzy, a także nawiązać nowe znajomości. Odwiedziliśmy stoiska Moria Games, Ogry Games, Lucky Duck Games, Rebel, Lacerta, Iuvi Games, Foxgames, Tactic Games, G3. Mieliśmy okazję zobaczyć klasyki i nowości, a także gry, które dopiero zostaną wydane w polskiej wersji językowej. Najbardziej czekamy na czwartą część Azula: Queens Garden oraz Destinies. Mieliśmy okazję zobaczyć też jak prezentuje się gra Uśpieni Bogowie, której kampania trwa jeszcze przez 9 dni na wspieram.to.

Podczas konwentu nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwem Ogry Games. To dobra nowina dla fanów naszych spotkań – możecie spodziewać się prezentacji gier tego wydawnictwa na warszawskich wydarzeniach. 

Pogratulowaliśmy także organizatorom strefy z grami: Piotrowi i Marcinowi z PoGramy oraz zamieniliśmy słowo z Adamem Kwapińskim. Rozbawiła go informacja o tym, że czytamy sobie jego książkę przed snem 🙂

Sobotnie wydarzenie zakończyło się w pobliskim Poleskim Ośrodku Kultury, gdzie na after party wybrała się większość wystawców i gości. 

 

festiwal komiksu i gier
festiwal komiksu i gier
Komiksy, komiksy, komiksy!!!
festiwal komiksu i gier
Odpowiedzialni za organizację strefy z grami planszowymi chłopaki z PoGramy
festiwal komiksu i gier
Na stoisku Moria Games z najnowszym tytułem: Mitropia
Odwiedziny na stoisku wydawnictwa Lacerta 🙂
festiwal komiksu i gier
Najnowsza , czwarta część Azula!
"Opłata za jedną sztukę odzieży - 5 zł" głosi napis na kolumnie. My jednak woleliśmy kupować gry planszowe. Przeceny były spore. Gry można było kupić już od 10 zł.
festiwal komiksu i gier
Podczas Fetiwalu Komiksu i Gier nawiązaliśmy współpracę z Ogry Games
festiwal komiksu i gier
Adam Kwapiński. Autor takich gier jak Nemesis, Lord of Hellas, Frostpunk czy Hard City tym razem... napisał książkę - "Głowa pełna gier"

Chcesz z nami zagrać?

  • Lubisz gry planszowe lub chcesz je poznać?
  • Szukasz miejsca gdzie mógłbyś zagrać?
  • Chcesz poznać innych pasjonatów planszówek?
  • Nie lubisz czytać instrukcji i chcesz żeby ktoś wytłumaczył Ci zasady?
  • Chcesz bezpłatnie skorzystać z ogromnej biblioteki gier planszowych i poznawać nowości wydawnicze?
  • Chcesz wziąć udział w turniejach z nagrodami?
 
Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań to zapraszamy na nasze spotkania! Przyjdź i zagraj z nami.
spotkania gry planszowe październik 2021

podoba ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

zostaw komentarz