32. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier istnieje od 1991 roku i jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Do 1998 roku funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych.  30. edycję festiwalu, zorganizowaną w 2019 roku w łódzkiej hali Expo-Łódź, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób.

Festiwal Komiksu i Gier

Do Łodzi wybraliśmy się spontanicznie. Wyjechaliśmy do Warszawy po południu i po 1,5 godzinie byliśmy na miejscu. Gdy wchodziliśmy na teren Atlas Areny mijaliśmy grupy miłośników cosplay przebrane za postaci z filmów, gier i komiksów. Nie da się ukryć – komiksy były główną atrakcją tego wydarzenia. Komiksy były wszędzie 🙂 Na początku odwiedzaliśmy strefy związane właśnie z nimi.

Wreszcie trafiliśmy do strefy gier planszowych. I wsiąkliśmy. Największą zaletą konwentów jest to, że w jednym miejscu możemy spotkać dużo znajomych twarzy, a także nawiązać nowe znajomości. Odwiedziliśmy stoiska Moria Games, Ogry Games, Lucky Duck Games, Rebel, Lacerta, Iuvi Games, Foxgames, Tactic Games, G3. Mieliśmy okazję zobaczyć klasyki i nowości, a także gry, które dopiero zostaną wydane w polskiej wersji językowej. Najbardziej czekamy na czwartą część Azula: Queens Garden oraz Destinies. Mieliśmy okazję zobaczyć też jak prezentuje się gra Uśpieni Bogowie, której kampania trwa jeszcze przez 9 dni na wspieram.to.

Podczas konwentu nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwem Ogry Games. To dobra nowina dla fanów naszych spotkań – możecie spodziewać się prezentacji gier tego wydawnictwa na warszawskich wydarzeniach. 

Pogratulowaliśmy także organizatorom strefy z grami: Piotrowi i Marcinowi z PoGramy oraz zamieniliśmy słowo z Adamem Kwapińskim. Rozbawiła go informacja o tym, że czytamy sobie jego książkę przed snem 🙂

Sobotnie wydarzenie zakończyło się w pobliskim Poleskim Ośrodku Kultury, gdzie na after party wybrała się większość wystawców i gości. 

 

festiwal komiksu i gier
festiwal komiksu i gier
Komiksy, komiksy, komiksy!!!
festiwal komiksu i gier
Odpowiedzialni za organizację strefy z grami planszowymi chłopaki z PoGramy
festiwal komiksu i gier
Na stoisku Moria Games z najnowszym tytułem: Mitropia
Odwiedziny na stoisku wydawnictwa Lacerta 🙂
festiwal komiksu i gier
Najnowsza , czwarta część Azula!
"Opłata za jedną sztukę odzieży - 5 zł" głosi napis na kolumnie. My jednak woleliśmy kupować gry planszowe. Przeceny były spore. Gry można było kupić już od 10 zł.
festiwal komiksu i gier
Podczas Fetiwalu Komiksu i Gier nawiązaliśmy współpracę z Ogry Games
festiwal komiksu i gier
Adam Kwapiński. Autor takich gier jak Nemesis, Lord of Hellas, Frostpunk czy Hard City tym razem... napisał książkę - "Głowa pełna gier"

Chcesz z nami zagrać?

  • Lubisz gry planszowe lub chcesz je poznać?
  • Szukasz miejsca gdzie mógłbyś zagrać?
  • Chcesz poznać innych pasjonatów planszówek?
  • Nie lubisz czytać instrukcji i chcesz żeby ktoś wytłumaczył Ci zasady?
  • Chcesz bezpłatnie skorzystać z ogromnej biblioteki gier planszowych i poznawać nowości wydawnicze?
  • Chcesz wziąć udział w turniejach z nagrodami?
 
Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań to zapraszamy na nasze spotkania! Przyjdź i zagraj z nami.
spotkania gry planszowe październik 2021

podoba ci się ten artykuł?

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitter
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

zostaw komentarz